Отборът на шефа на съдиите би Марица с гол с ръка

0
60538342 314271412805624 5421105771096047616 n 696x522

Марица” загуби с 2:1 гостуването си на “Сокол” (Марково) в отложен мач от 29-ти кръг в първенството на Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра във вторник на стадиона в село Марково. Този мач, за разлика от предходния, се отличи със слабо съдийство, коментираха гостите. Мартин Анастасов откри резултата в полза на “Марица” в 34-та минута. Стоян Пидев изведе Анастасов, който със силен удар по земя реализира. В 41-та минута при меле в наказателното поле домакините изравниха с гол с ръка. След центриране от корнер и рикошет в куп от играчи топката влезе във вратата на пловдивчани, въпреки наместа на вратаря Гръблев. Освен всичко при ситуацията не бе отсъдено и нарушение в така, заради бутане с ръце на състезател на “Марица”. Домакините не се зарадваха на гола, вероятно очаквайки съдийски сигнал за игра с ръка, но такъв нямаше. В продължението на първата част домакините стигнаха до обрат. След добро центриране от фаул в последните секунди на добавеното време Христо Стамов засече, а вратарят Горан Гръблев изби топката, но последва добавка – 2:1.
През втората част маричани се опитаха да променят негативния резултат. Не всичко в играта на тима се получаваше и липсата на опит оказа влияние, но въпреки това “жълто-сините” създадоха няколко опасни положения пред противниковата врата. Все пак 8 минути преди края на срещата Милен Танчев отбеляза гол, но той беше отменен поради засада. Така резултатът остана непроменен.
“Марица” заема 5-то място в класирането с 55 точки, на 5 пред шестия “Миньор” (Раднево). В предпоследния кръг маричани гостуват на “Созопол”, а срещата е на 24 май, петък, от 19 часа. В последния кръг “жълто-сините” приемат на своя стадион “Гигант” (Съединение).