Левски Лукойл удари Балкан в първия финал

levski lukoil balkan
Снимка: lap.bg
-
-

Шампионът на България Левски Лукойл направи първата крачка към спечелването на титлата в Националната баскетболна лига за втора поредна година, след като надигра като домакин Балкан Ботевград с 94:88 (21:19, 26:20, 29:26, 18:23). По този начин столичани поведоха с 1:0 победи в серията, в която се играе до 3 успеха.
Срещата се разви изцяло по вкуса на „сините“, които още преди почивката взеха инициативата в двубоя. Срещата започна с няколко смени на водачеството, като това продължи до самия край на първата четвърт. Във втората обаче играчите на Константин Папазов постепенно започнаха да увеличават преднината си и тя достигна 10 точки след кош на Деян Иванов 3 минути преди почивката.
Най-резултатен за Левски Лукойл в мача бе Патрик Рембърт с 20 точки. Христо Захариев прибави 18, а със 17 завърши Деян Иванов. Калоян Иванов пък отбеляза 15 точки.
За Балкан Венцислав Петков завърши с 21 точки, а Микаел Хопкинс, Павлин Иванов и Брендън Браун добавиха по 12. Вторият мач от серията е в четвъртък, отново в зала „Универсиада“ в София.