Още един гигант се провали на старта! Малка Швейцария спря Бразилия

0
GettyImages 977081700 master
-
-
Бразилия не успя да победи Швейцария и направи фалстарт, също като Германия, която пък загуби от Мексико.
Мачът започна вихрено за „гаучосите“.
В 16-ата Неймар си спечели нарушение пред наказателното поле, но последвалият му изстрел беше слаб.

Четири минути по-късно обаче Ян Зомер нямаше този шанс, защото Коутиньо го направи безпомощен с удар от около 20 метра, като топката се отби и в страничната греда, преди да влети в мрежата за 1:0.

След гола тимът на Владимир Петкович намери сили да изнесе играта и бразилците временно се прибраха в своята половина в изчакване на възможност за контраатака. Футболистите в червени екипи обаче не стигнаха дори до една възможност. В края на полувремето те имаха късмет, че след корнер Габриел Жезус не уцели вратата с глава от отлична ситуация.
В 50-ата минута Швейцария изравни донякъде изненадващо. След центриране от корнер Цубер избута Миранда и с глава заби топката в мрежата за 1:1. Съдиите прецениха, че няма основание за маркиране на нарушение на футболиста на Хофенхайм и попадението беше зачетено.
В 47-та Каземиро допусна грешката да си изкара жълт картон за нарушение около центъра, което го направи доста по-внимателен в действията си.
Малко след това Коутиньо и Неймар пропуснаха да върнат аванса на бразилците. Междувременно Тите видя, че Каземиро вече му носи полза и го замени с Фернандиньо.
Неймар се нагърби по подобие на Лионел Меси от мача срещу Исландия да решава всичко. Възстановеният от травма играч на Пари Сен Жермен обаче биваше постоянно фаулиран и до средата на втората част вече беше изкарал три жълти картон на състезатели на съперника. В 69-ата Ней отлично намери Коутиньо в наказателното поле, но той не уцели вратата.
В 73-ата минута се стигна до нова спорна ситуация, при която Жезус изкаше дузпа за задържане на Мануел Аканжи, но главният арбитърът Сесар Рамос (Мексико) беше толкова убеден, че нарушение няма, че дори не поиска намесата на ВАР.
В 77-ата Неймар пробва да реализира с удар от около 30 метра, но Ян Зомер не допусна изненада.
За последните малко повече от десетина минути Тите даде шанс на Роберто Фирмино вместо Габриел Жезус. И малко след влизането си нападателят на Ливърпул беше много близо до гола.
В 88-ата Неймар стреля опасно с глава, но право в ръцете на Зомер, а минута по-късно и Фирмино накара стража на Борусия (Мьонхенгладбах) да показва класа.
И това не беше всичко, защото в първата минута на добавеното време шут на Мирана мина точно до гредата.