Олимпиакос обърна ЦСКА-София в контрола в Австрия(ВИДЕО)

0

ЦСКА-София загуби драматично с 1:2 от актуалния гръцкия шампион Олимпиакос Пирея в поредната си контрола в Австрия. В 58-ата „червените“ откриха чрез Ахмед Ахмедов, но пет по-късно Ахмед Хасан за гърците изравни.В 79-ата минута Апостолополус вкара втори гол за гръцкия тим, след като Любослав Пенев вече направи много промени в състава на своя тим. Младият футболист на Олимпиакос реагира най-добре при блокиран удар на Хасан и отблизо вкара втори гол за гърците – 1:2.

Двубоят трябваше да стартира днес от 19:00 часа българско време, но започна с 30-минутно закъснение заради наводнен терен.

След самия старт Олимпиакос наложи натиск и създаде първата опасност след девет минути игра, когато Сурлис шутира от 13-14 метра, но Евтимов изби. ЦСКА-София се окопити, а Хамза Чатакович затрудни максимално Кристинсон, който трябваше да отразява негов удар в 19-ата минута. В 19-ата минута Калагерополус се намеси на шпагат пред младока от ЦСКА – Живков, и прати топката в десния страничен стълб на Олимпиакос. При последвалото центриране отляво на българите за Живков той стреля с глава, но неточно.

В хода на първата част „червените“ заиграха наравно с именития си гръцки опонент, опитвайки да накажат по крилата евентуална грешка на пирейци. Особено дейни бяха Йоан Баи и Хамза Чатакович, които не спираха да пласират топки за Радослав Живков, а по левия фланг на защитата Брадли Мазику подпомагаше и нападението.

Шест преди края Чатакович шутира от изгодна ситуация, но Авраам с тяло блокира удара на един от летните трансфери на носителя на Купата на България. В 41-ата гръцкият гранд организира много силно нападение, а Тикуино комбинира с Матийо Валбуена. Опитният французин шутира от средна дистанция, но встрани от вратата, пазена от Евтимов. Миг по-късно Любослав Пенев направи принудителна смяна, след като Радослав Живков получи удар в главата малко преди това, а на негово място се появи Ахмед Ахмедов.

„Червените“ подходиха пасивно на старта на втората част срещу Олимпиакос, а в 55-ата минута Тикиньо обстрелва българската врата от дистанция, но имаше намеса на Евтимов. ЦСКА-София откри резултата в Австрия на шампиона на Гърция в 58-ата минута. Тогава Йоан Баи свърши страхотна работа в хода на цялото нападение, след като отне топката в средата и видя вдясно Георги Йомов. Последвалото движение на Баи спомогна да увлече двама противникови футболисти, а Йомов достави добро центриране за резервата Ахмедов. Нападателят отправи удар с глава, който бе неспасяем за страна на Олимпиакос и „червените“ откриха – 1:0.

Отговорът на Олимпиакос бе мигновен, като гърците направиха добро нападение отдясно. Топката бе центрирана в наказателното поле на „червените“ за Ахмед Хасан, който не бе достатъчно бързо блокиран от бранител на ЦСКА и с глава порази българската врата за 1:1.В 79-ата минута Апостолополус вкара втори гол за гръцкия тим, след като Любослав Пенев вече направи много промени в състава на своя тим. Младият футболист на Олимпиакос реагира най-добре при блокиран удар на Хасан и отблизо вкара втори гол за гърците – 1:2.