0
beroe levski ivan bandalovski
-
-

Левски загуби гостуването си на Берое. „Сините“ отстъпиха с 1:2. За старозагорци точни бяха Мартин Камбуров и Александър Василев. Между двете попадения пък точен за столичани бе Габриел Обертан. За френската звезда това бе първи гол за сезона.

Любопитно е, че мачът бе на път да не започне заради гъста мъгла. Тя обаче се разсеч преди началото и първият съдийски сигнал прозвуча навреме. Цялата втора част обаче се игра при силно намалена видимост.

В 5-ата минута Обертан стреля извън наказателното поле, но Перниш плонжира и изби.

В 17-ата минута далечен изстрел на Кабрал премина до дясната греда.

В 29-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна до Паулиньо. Бразилецът стреля от движение, от удобна позиция, но високо над вратата.

120 секунди по-късно Берое по чудо не поведе. Камбуров получи около точката за изпълнение на дузпа и без забавяне насочи топката към долния десен ъгъл. Полачек обаче показа чудесен рефлекс, плонжира и изби.

В 39-ата минута домакините все пак откриха резултата. Мартин Камбуров се пребори за топка пред наказателното поле, направи двойно с Борислав Цонев и излезе сам срещу вратаря. Опитният нападател с лекота залъга Полачек и прати топката в опразнената врата за 1:0.

Почти веднага Левски можеше да изравни. Мариани стреля от разстояние, но Перниш изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

Втората част започна с падане на гъста мъгла и натиск на Левски. Кабрал нанесе силен удар, но право във вратаря. Влезлият на полувремето Буш пък стреля изключително неточно.

В 59-ата минута Кабрал и Костов разиграха добре пред наказателното поле. Нападателя стреля силно, но точно в Перниш. Мощен изстрел на Мариани пък премина над вратата.

В 71-ата минута Левски пропусна чудесен шанс да изравни. Цветкович центрира отдясно, а Буш засече с глава от точката за изпълнение на дузпа. Топката тупна в земята и премина на сантиметри от напречната греда.

В 77-ата минута „сините“ все пак стигнаха до гол. Обертан проби отляво, влезе навътре и с мощен шут прати топката над ръцете на неубедително намесилия се Перниш за 1:1.

Домакините отговориха светкавично и още след изпълнението на центъра възстановиха аванса си. След центриране отдясно, Александър Василев бе оставен непокрит на два метра пред голлинията. Той засече малко късметлийски, топката мина между краката на Полачек и спря в мрежата му за 2:1.

До края на мача Левски упражни натиск, но така и не успя отново да стигне до изравнително попадение.