Новият Спортист заличи два гола пасив за зрелищна победа срещу Яворница

0
sportist 1959 yavornitsa

Новият Спортист 1959 от Падеш постигна победа с 5:3 над Яворница в среща от 4-ия кръг на Б ОГ Благоевград – зона Струма 1. Срещата бе първата между двата отбора след повече от 40 години. И предложи драматичен мач с 8 гола и обрати. А победата бе втора за отбора от Падеш от началото на първенството.

Гостите набързо поведоха с 0:2 со края на първото полувреме, адомакинет през второто стигнаха до 2:2. В 70-тата минута Яворница повезе и с 2:3, но момчетата от новия Спортист показаха характер и за 17 минути вкараха цели три попадения.

Голмайстори за Спортист 1959 бяха Тодор Кръстев/2/, Веско Стойково,В.Трендафилов и Георги Дончев. В следващия кръг Спортист 1959 гостува в Самуилово на Калабак, а Яворница приема Левуново.