Нова невероятна драма! Хърватия на 1/4-финал след дузпи (СНИМКИ)

0
daniq harvatiq 5

Хърватия е на 1/4-финал на Мондиал 2018. „Шахматистите“ елиминираха Дания след драма с дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1. Така, на  1/4-финалите Дания ще се изправи срещу домакина Русия, отстранил също с дузпи Испания.

Двубоят започна мълниеносно. Не бе изминала и минутка, когато Дания поведе. Йонас Кнудсен изпълни силно тъч, пращайки топката в наказателното поле на хърватите, където Матиас Йоргенсен бе най-съобразителен и вкара за 0:1.

Отговорът на Хърватия бе светкавичен. В 4-ата минута, след центриране отдясно, топката стигна до Марио Манджукич, който отблизо опъна мрежата за 1:1.

В 42-ата минута датчаните можеха отново да поведат. Ериксен опита да центрира, но топката се насочи към врата и се удари в сглобката.

В 114-ата минута Модрич изведе чудесно Ребич, който премина покрай вратаря, но бе застигнат и фаулиран в наказателното поле от Йоргенсен, за което главният съдия отсъди дузпа. 120 секунди по-късно Лука Модрич стреля от бялата точка в долния ляв ъгъл, но Шмайхел усети посоката и улови удара.

До края на 120-те минути не се случи нищо интересно и победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на дузпи.