Нищо ново: България не победи и в гостуването си на Черна гора

0
Снимка: lap.bg
-
-

Българският национален отбор по футбол продължава без победа в квалификациите за Евро 2020. „Лъвовете“ стигнаха само до точка при гостуването си на Черна гора, като последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0. Равенството поне сложи край на серията на „трикольорите“ от четири поредни загуби.

България получи отлична възможност да поведе в 7-ата минута. Антон Недялков напредна отляво и пусна успоредно на голлинията. Галин Иванов засече от движение около точката за изпълнение на дузпа, но стражът на домакините успя да избие с крак.

В 21-ата минута Черна гора стигна до първия си точен удар, който обаче бе само за статистиката. Йовович стреля от дистанция, а Пламен Илиев улови без никакви проблеми.

В 31-ата минута, след центриране от фаул, Краев засече с глава и топката спря в мрежата на Петкович. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

В 39-ата минута селекционерът на Черна гора трябваше да направи принудителна смяна, след като капитанът Савич се контузи. На негово място в игра се появи Косович.

Секунди преди да изтекат първите 45 минути, „лъвовете“ можеха да открият резултата. Марселиньо пусна в наказателното поле към Краев. Нападателят стреля по диагонала, но топката премина покрай лявата греда.

В 53-ата минута Черна гора по чудо не поведе. След центриране отдясно, Йовович бе оставен непокрит и засече от непосредствена близост, но Пламен Илиев с изумителен рефлекс успя да избие.

180 секунди по-късно Хакшабанович стреля от сериозна дистанция, Пламен Илиев не успя да улови, но Занев бе наблизо и изчисти в корнер.

В 77-ата минута Бирсент Карагарен направи своя дебют за националния отбор на България, влизайки на мястото на Вандерсон. Малко по-рано пък и другият бразилец в селекцията на Балъков – Вандерсон, напусна, отстъпвайки мястото си на Исмаил Иса.

В 85-ата домакините можеха да поведат. След центриране от корнер и кратко разбъркване, падналият на земята Вукчевич стреля от границата на вратарското поле, но топката премина до лявата греда на Пламен Илиев.

ЧЕРНА ГОРА: 1. Петкович, 2. Секулич, 4. Н. Вукчевич, 5. Лагатор, 11. Бечирай, 15. Савич (39′ – 18. Косович), 16. Йовович (67′ – 10. Янкович), 17. Хакшабанович (82′ – 6. Миркович), 21, Болйевич, 22. Симич, 23. Марушич

БЪЛГАРИЯ: 23. Пламен Илиев, 3. Петър Занев, 4. Георги Пашов, 5. Кристиан Димитров, 9. Вандерсон (77′ – 22. Бирсент Карагарен), 10. Ивелин Попов (63′- 7. Георги Костадинов), 12. Божидар Краев, 14. Антон Недялков, 16. Кристиян Малинов, 17. Марселиньо (70′ – 19. Исмаил Иса), 18. Галин Иванов