0
DSC 4874
-
-

Отборът на Несебър изпрати 2018-та година с победа. В среща от 17-ия кръг момчетата на Николай Жечев победиха с 3:1 последния в класирането Добруджа с 3:1. Победата е пета от началото на сезона и благодарение на нея Несебър ще зимува на 8-мо място с актив от 20 точки. А тя бе спечелена и с обрат.
След едно сравнително равностойно първо полувреме с малко положения и пред двете врати, всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме. Най-напред гостите поведоха с гол на Станимир Антонов. Вратарят на домакините Петко Пацов фаулира в наказателното поле Пешков и реферът Петър Григоров отсъди дузпа. Пацов отрази удара на Станимир Антонов, но при добавката нападателят отблизо откри резултата. Радостта на гостите обаче бе много кратка. Само 120 секунди по-късно Радослав Апостолов с първия си гол в мача изравни за домакините. Повратният момент в мача дойде след 70 минути игра. След центриране на Костов от фаул, Молдованов отклони топката и от метър на празна врата Реджеп Халил нямаше как да сбърка. А след още 7 минути с удар от десетина метра Радослав Апостолов оформи и крайният резултата с втория си гол в мача.
Добруджа на Емил Велев остава твърдо на последното място с актив от едва 10 точки. И една, единствена победа спечелена тъкмо срещу Несебър в началото на август у дома.