Несебър с победа при завръщането си в професионалния футбол

0
-
-

Отборът на Несебър се завърна в професионалния футбол с победа. Днес „делфините“ се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца) в среща от първия кръг на Втора професионална лига играна пред повече от 500 зрители. Домакините бяха отборът който владееше инициативата през по-голямата част от срещата, като гостите от Враца разчитаха на контраатаки, който изобщо обаче не бяха безопасни.

През първата част единственото по-опасно положение се откри пред Карадайъ, който засече центриране в наказателното поле. През второто полувреме двата тима бяха доста по-активни на терена. В 55-ата минута Павел Петков нацели дясната греда на вратата, след красива комбинация включваща няколко футболисти на гостите

В 70-ата минута Николай Костов центрира от пряк-свободен удар, а Владислав Мирчев беше над всички и с глава прати топката в мрежата за 1:0. След попадението последва натиск на гостите, а Милен Василев нацели втора греда в срещата за Ботев.  В последните минути на срещата гостите видимо изнервени от развоя на двубоя започнаха да търсят всякакви провокации. В крайна сметка във 90-ата минута Димитър Петков от Ботев беше изгонен след два бързи жълти картона. В продължението опитният Цветомир Цонков даде край на надеждите на гостуващата агитка. Той засече центриране след фаул и направи 2:0.

Състав на Несебър: 24. Кръстев, 32. Мирчев, 18. Пюскюлю, 23. Молдованов, 27. Костов- капитан, 2. Али, 10. Димов, 22. Цонков, 5. Тенев, 19. Карадайъ, 9. Баев

Резерви: 15. Тотев, 8. Калев, 3. Стоянов, 21. Л.Ангелов, 28. Игнатов, 11. С.Ангелов, 20. Яшар

Състав на Ботев (Враца): 23. Яначков, 8. Сандов, 3. Димов, 39. Пенев, 2. Гочев, 19. Михайлов, 16. Цветков, 6. Д.Петков, 10. Цолев, 20. П.Петков, 17. В.Иванов-капитан

Резерви: 27. И.Иванов, 4. Пейчев, 21. Младенов, 15. Илиев, 9. Чаворски, 13. Василев, 14. Цветанов