Несебър и Созопол си поделиха по точка

0

Несебър и Созопол не успяха да се в морското дерби от V кръг на Втора професионална лига. Двата тима създадоха твърде малко голови положения пред двете врати и логично не успяха да се отбележат голове, завършвайки 0:0. Созопол доигра последните 10 минути с човек по-малко, след като Стоян Мантаров получи червен картон. Двубоят се игра на градския стадион в Несебър, пред около 200 зрители.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Голови положения почти липсваха и пред двете врати. В 13-ата минута Иван Цачев остана сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му. Това бе и всичко по-интересно за първите 45 минути.

В началото на втората част удар с глава на Карадайъ бе изчистен пред голлинията. В 66-ата минута Мирослав Радев нанесе опасен удар, но Андонов изби. В 80-ата минута Стоян Мантаров остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт и съответно червен картон. В 88-ата минута Иван Цачев успя да прати топката в мрежата на Теменлиев. Попадението обаче бе отменено, тъй като нападателят е овладял кълбото с ръка. Изстрел с глава на Пюскюлю пък премина до дясната греда.

Състав на Несебър: Р. Андонов, Н. Пюскюлю, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, С. Баев (63′ – Вл. Мирчев), Л. Ангелов (70′ – Г. Димов), Пл. Тенев, Ив. Цачев, Ст. Ангелов, Ер. Карадайъ (82′ – Дж. Яшар)

Резерви: Н. Кръстев, Г. Димов, Вл. Мирчев, Дж. Али, Дж. Яшар, Р. Игнатов, Н. Дамянов

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Г. Хашев, Ив. Янчев, Ст. Мантаров, Кр. Пешов (55′ – Б. Борисов), М. Радев, М. Георгиев, Ст. Митев, Д. Христов (82′ – Г. Радев), Ант. Иванов (65′ – М. Мустафа)

Резерви: Св. Нотев, Б. Борисов, Г. Радев, М. Мустафа, Ст. Баев, Як. Идризов, П. Ганев