Нефтохимик загуби от Ботев (Пд) (ВИДЕО)

0

Нефтохимик загуби гостуването си на Ботев Пд с 1:2. Срещата бе от 5-я кръг на Първа Лига и се игра на базата на пловдивския тим в кв. Коматево. Бургаския тим остава с 4 точки след пет изиграни мача.

Първата част започна с териториален натиск на домакините, но те много трудно достигаха до опасни ситуации пред Янко Георгиев. Все пак Ботев откри резултата, след като в 14-та минута Тодор Неделев матира бургаската защита с прекрасен пас към Жоао Пауло и той без проблеми вкара за 1:0. След гола Нефтохимик заигра доста по-активно и успя да постави Ботев под напрежение. Всички опасности обаче пред врата на домакините бяха след статични положения. В 25-та минута Неделев можеше да покачи резултата, но шутът му след пряк свободен удар бе спасен по страхотен начин от Георгиев. В края на полувремето логичното се случи, когато след изпълнение на корнер и кратко разбъркване пред врата на Ботев, Костадин Велков се оказа най-съобразителен и изравни резултата.

През втората част и двата отбора вдигнаха оборотите и показаха, че равният резултат не ги удовлетворява. И точно когато всичко вървеше равностойно защитникът на Нефтохимик, Марко Ранджелович направи ужасяваща грешка, като не успя да върне с глава топката на Янко Георгиев, Иван Стоянов пресече паса и подаде на празна врата на Серкан Юсеин, за който нямаше проблеми да направи резултата 2:1. След този гол „шейховете“ изглеждаха объркани и не знаеха как да затруднят защитата на „канарчетата“. До края на мача ще се запомни още една брилянтна намеса на Янко Георгиев, който отрази по прекрасен начин удар на Пауло. Така до края на мача не се случи нищо запомнящо и Нефтохимик допусна трета загуба в първенството.