Нефтохимик удари Спартак (Пл) за първа победа като гост през сезона

0
-
-

Нефтохимик постигна първата си победа като гост през този сезон. „Шейховете“ прекъснаха дълга серия от мачове без успех на чужд терен, като се наложиха над Спартак /Плевен/ с 2:1 и си тръгнаха от Ловеч с важни три точки.

Гостите диктуваха събитията на терена през първата част. До средата на полувремето те водеха с 2:0. Резултатът откри Димитър Костадинов в 15-та минута, след отлична контраатака и прецизен пас на Иван Колев. Десет минути по-късно „шейховете“ организираха добра атака, при която топката бе пратена на левия фланг. Иван Цачев проби и центрира към Иван Колев, който стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините се намеси. При добавката обаче той успя да се разпише за 2:0.

В 35-та минута плевенчани успяха да намалят до 2:1 от дузпа. Тя бе отсъдена заради нарушение на Атанас Ташолов срещу техен играч в наказателното поле. До почивката гостите създадоха още няколко добри положения, които не успяха да реализират.

През втората част битката бе предимно в центъра на терена. Домакините се опитаха да окажат натиск, но Нефтохимик устоя на атаките и запази предимството си. Заслуга за това имаше и вратарят на „шейховете“ Росен Андонов.

След този мач предстои последният кръг от есенния дял на първенството. В него Нефтохимик гостува на Спартак /Варна/ в Балчик, на 7-ми декември. Спартак /Варна/ търпи наказание забрана за игра пред публика за три срещи, затова мачът няма да е достъпен за зрители.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов, Атанас Ташолов, Галин Димов (55 Ерик Почански), Джунейт Али, Димитър Костадинов (75 Цветан Чахов), Иван Цачев, Иван Колев, Николай Костов (70 Диян Молдованов), Пламен Тенев, Радослав Апостолов., Цветомир Цонков

Резервен състав: Павел Здравков, Боримир Карамфилов, Йолиян Милков, Кристиян Мирославов