Нефтохимик удари Дея в зрелище

0
deq lukoil neftohimik 48

Нефтохимик победи Дея с 3:2 в последния мач от редовния сезон.

Шампионите от Нефтохимик поведоха бързо с 4:1, след като първо Розалин Пенчев направи единична блокада, а после пак той атакува успешно. Блокада на Валентин Братоев намали резултата до 3:4. Розалин Пенчев изведе Нефтохимик напред с 5:3. Ас на Валентин Братоев възстанови равенството. Грешка в атака на Бранимир Грозданов и Дея поведе с 6:5. Последваха 4 поредни точки за шампионите, а последните 2 реализира Бранимир Грозданов с атаки – 9:6. Николай Учиков атакува в аут и носителите на Купата на България изостанаха на 4 точки при 6:10. Атаки на Розалин Пенчев и Бранимир Грозданов и 12:7. Нова атака на Бранимир Грозданов и 13:8. Шампионите поведоха с 16:9, след като Николай Учиков сгреши в атака. Красимир Георгиев атакува в центъра за 21:14. Розалин Пенчев донесе успеха на Нефтохимик в първата част с 25:17.

Две поредни успешни блокади на Милослав Димов и атака на Валентин Братоев даде преднина на Дея от 4:1 в началото на втората част. Ас на Розалин Пенчев и Нефтохимик намали до 3:4. Красимир Георгиев сгреши начален удар и се стигна до равенство при 6:6. Ас на Георги Братоев изведе Дея напред с 9:8. Бранимир Грозданов отново даде преднина на шампионите – 11:10. Успешни атаки на Красимир Георгиев и Венцислав Рагин и Нефтохимик поведе с 3 точки при 15:12. Единична блокада на Светослав Станков – 17:13. Две поредни блокади на Светослав Станков и Розалин Пенчев и шампионите дръпнаха с 6 точки при 20:14. Милислав Димов намали до 16:21. Атака на Розалин Пенчев направи резултата 22:16. Две поредни блокади на Светослав Станков и Розалин Пенчев и шампионите дръпнаха с 6 точки при 20:14. Милослав Димов намали до 16:21. Атака на Розалин Пенчев направи резултата 22:16. Лукас Мадалос сгреши начален удар и Нефтохимик спечели и втората част с 25:21.

Лидерите в ефбет Супер Волей от Дея дръпнаха с 3:0 в началото на третата част след атака на Тодор Димитров. Успешни атаки на Тодор Димитров и Лукас Мадалос и 5:1 за Дея. Атака на Красимир Георгиев в центъра и Нефтохимик намали разликата на 2 точки при 5:7. Лукас Мадалос изравни резултата при 9:9. Тодор Димитров отново изведе Дея напред с 10:9. Милослав Димов атакува мощно в центъра за 11:10. Георги Петров атакува успешно за равенство – 11:11. Ас на Милослав Димов и Дея поведе с 14:12. Розалин Пенчев атакува по диагонала от зона 4 за 13:14. Грешка в атака на Лукас Мадалос и ново равенство при 14:14. Нова грешка в атака на Лукас Мадалос и Нефтохимик поведе с 15:14. Стефан Чавдаров атакува в центъра и ново равенство при 15:15. Нефтохимик поведе с 20:18 след атака на Иван Раич. волейболистите на Дея изравниха при 20:20. победителите в редовния сезон от Дея отново поведоха с 23:22. При 23:23 Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Ас на Розалин Пенчев изведе шампионите до мачбол при 24:24. Равенството бе възстановено при 24:24. Последваха още 2 точки за възпитаниците на Франческо Кадеду и Дея спечели третата част с 26:24.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 5:2 в началото на 4-ия гейм. Дея изравни при 5:5. Равностойната игра продължи до 11:11. Момчетата на Мартин Стоев дръпнаха с няколко точки, но носителите на Купата на България отново изравниха при 19:19. Възпитаниците на Франческо Кадеду поведоха с 20:19. Мартин Стоев взе прекъсване за шампионите. Последва бързо изравняване при 20:20. Георги Братоев и компания дръпнаха отново с 2 точки при 22:20 и 23:21. Блокаут на Лукас Мадалос и Дея стигна до геймбол при 24:22. Мартин Стоев взе второто си прекъсване в четвъртата част. Блокаут на Бранимир Грозданов – 23:24. Франческо Кадеду взе таймаут за носителите на Купата на България. Стефан Чавдаров атакува в центъра и донесе успеха на Дея в четвъртата част с 25:23.

Единичен блок на Венцислав Рагин даде преднина на Нефтохимик с 3:2 в тейбрека. Блокада на Стефан Чавдаров и атака на Лукас Мадалос дадоха преднина на Дея от 5:3. Розалин Пенчев изравни с мощна атака за 6:6. Нова атака на Розалин Пенчев и Нефтохимик поведе с 9:8. Единична блокада на Стеван Симич даде преднина на шампионите от 11:9. Валентин Братоев би сервис в мрежата и 12:10 за Нефтохимик. Пайп на Розалин Пенчев направи резултата 13:11. Лукас Мадалос сгреши сервис и Нефтохимик стигна до мачбол при 14:13. Блокада ан Валентин Братоев изравни резултата при 14:14. Розалин Пенчев атакува мощно и шампионите стигнаха до мачбол №3 в мача при 15:14. Лукас Мадалос атакува в аут и Нефтохимик спечели тайбрека с 16:14 и мача с 3:2 гейма.

НЕФТОХИМИК – ДЕЯ СПОРТ 3:2 (25:17, 25:21, 24:26, 23:25, 16:14)
НЕФТОХИМИК: Светослав Станков, Иван Раич, Розалин Пенчев, Бранимир Грозданов, Красимир Георгиев, Венцислав Рагин – Николай Тодоров-либеро (Георги Петров)
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ
ДЕЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Тодор Димитров, Стефан Чавдаров, Милослав Димов – Мартин Иванов-либеро (Закари Омошеби-Паланкай, Лукас Мадалос)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКУ КАДЕДУ.