Нефтохимик се завърна в елита с равенство срещу Локо (ГО) (ВИДЕО)

0
-
-

Нефтохимик се завърна в елита на родния футбол с равенство. „Шейховете” направиха 0:0 като гости на Локомотив (Горна Оряховица). Двубоят се игра на стадион „Локомотив” в Пловдив. Бургазлии бяха подкрепяни от 30-ина свои фенове, които на моменти правиха така, че „зелените” да се чувстват като домакини. Вратарят на Нефтохимик пък постави рекорд, с който влиза в историята. Стоян Колев стана най-възрастният играч в елита през този век, изпреварвайки по този показател Здравко Лазаров. Електричката игра през миналия сезон за Монтана, когато бе навършил 40 години и 2 месеца. Колев от своя страна, с днешна дата е на 40 години и 6 месеца.

Домакините опитаха да упражнят натиск в началните минути, но пък по-опасните положения бяха именно пред тяхната врата. Симеон Мечев стреля от далечно разстояние в 3-ата минута, но изключително неточно. В 5-ата минута пък бомбен изстрел на Николай Дюлгеров беше отразен боксиран в корнер от Стефано Кунчев. В ответната атака Стоян Колев също показа класа след удар на Мечев. В 12-ата минута Нефтохимик като по чудо не откри резултата. След центриране от фаул на Любомир Божинов, Яни Пехливанов засече от воле от границата на вратарското поле, но в аут. В 23-ата минута Тихомир Кънев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина до лявата греда. След това положение пък главният съдия даде кратка почивка за глътка вода на двата отбора, заради горещото време в Пловдив. В даденото от съдията продължение Локомотив по чудо не откри. Първо Тихомир Кънев стреля мощно, но топката рикошира в защитник на „зелените“ и премина над напречната греда – в корнер. При последвалото му изпълнение, в наказателното поле настана разбъркване, а Мартин Кавдански от 2 метра на празна врата прати топката в падналия на земята Стоян Колев. По този начин и нулевото равенство се запази.

През втората част темпото на игра видимо спадна, като интересните положения бяха далеч по-малко, отколкото през първата. В началото Нефтохимик изпълни заучено положение на фаул, което обаче завърши със слаб удар на Ранджелович в ръцете на Кунчев. В 56-ата минута Локомотив имаше страхотен шанс да поведе. Тихомир Кънев изведе Красен Трифонов сам срещу Сотян Колев. Капитанът на „железничарите“, обаче стреля покрай дясната греда. В 64-ата минута Емануил Манев навлезе в наказателното поле и центрира към Костадин Хазуров. Ударът с глава на последния, обаче бе слаб и право в Стефано Кунчев. В 78-ата минута „шейховете“ пропуснаха най-чистото си положение. Любомир Божинов остана см срещу Кунчев, но последният отрази удара. При подобна ситуация пък Тихомир Кънев не успя да намери очертанията на вратата на Стоян Колев. Това бе и последното изгодно положение за гол пред двата състава.

Състав на Локомотив (ГО): Стефано Кунчев, Димо Атанасов – ж.к., Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Милен Желев, Йордан Апостолов, Симеон Мечев – ж.к., Красен Трифонов, Георги Каранейчев (61′ – Владислав Узунов), Янаки Смирнов, Тихомир Кънев – ж.к.

Резерви: Николай Банков, Атанас Фиданин, Николай Дичев, Антоний Балъков, Владислав Узунов, Виктор Шишков, Николай Христов

Ст.-треньор: Ангел Червенков

Състав на Нефтохимик: Стоян Колев, Хомей Серджо, Марко Ранджелович, Боян Георгиевски, Михаел Орачев (89′ – Иван Вълчанов), Яни Пехливанов – ж.к., Николай Дюлгеров, Любомир Божинов – ж.к., Александър Александров (59′ – Атанас Чепилов), Емануил Манев, Костадин Хазуров (67′ – Георги Чакъров)

Резерви: Янко Георгиев, Костадин Велков, Иво Малинов, Иван Вълчанов, Георги Чакъров, Живко Петков, Атанас Чепилов

Ст.-треньор: Димчо Ненов