Нефтохимик с първа победа в първенството

0
-
-

Отборът на Нефтохимик се извини по най-добрия начин на феновете си, след като  постигна първа победа в тазгодишното първенство. Пред около две хиляди зрители на стадион Лазур, бургаският тим се наложи над Берое с 1:0 в среща от 4-я кръг на Първа Лига. „Шейховете“ бяха изключително мотивирани пред собствена публика да измият срама от загубата в предния кръг от ЦСКА-София.

Първото полувреме и двата отбора играха предпазливо и головите ситуации пред двамата вратари липсваха. През втората част Нефтохимик натисна и показа, че желае много повече победата. В 55 минута в игра за бургаския тим се появи Емануил Манев и това се оказа печеливш ход за бургазлии. Именно Манев отбеляза победния гол в 59-та минута. Голът падна след убийствена контраатака на Нефтохимик. Най-добрия в този мач Иван Вълчанов получи топката в собствената половина, премина през защитник на Берое и изведе по страхотен начин Манев, който останал очи в очи в Макенджиев не сгреши, като след силен удар топката срещна напречната греда и влезе в мрежата на старозагорци. След това попадение Берое се опита да наложи натиск, но не успя да стигне до голова ситуация пред Янко Георгиев. Дори напротив, Нефтохимик организира няколко страхотни контраатаки, но като по чудо не се стигна до втори гол във вратата на Берое. В края на двубоя и късмета се усмихна на домакините, след като Колев нанесе случаен удар с рамо и след намеса на Георгиев топката срещна напречната греда и се озова в ръцете на стража на домакините. В добавеното от рефера продължения нямаше други интересни ситуации и Нефтохимик достигна до заслужена първа победа в първенството.

„Работихме много през седмицата, за да постигнем тази победа. Все пак не трябва да се заблуждаваме, че сме направили кой знае какво, дори напротив, трябва още по-сериозно да се съсредоточим за предстоящото много трудно гостуване на Ботев Пд. Благодаря на футболистите за пределната мобилизация и за раздаването на терена през всичките 90 минута, благодаря и на невероятните ни фенове, които не спряха да ни подкрепят през целия двубой“, това заяви след срещата старши треньора на Нефтохимик Димчо Ненов.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Ботев Пд. Мача е в събота, 27 август от 19:00 на базата на Ботев Пд в кв. Коматево.