Нефтохимик с епичен обрат в Бургас(снимки)

0
7ec19214 5bed 453e 92f9 600abbbc6881

Отборът на Нефтохимик постигна победа в първия четвъртфинален плейоф от мъжкото волейболно първенство. Срещата в зала Младост премина през драматичен обрат, който шампионите осъществиха.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 3:1 с атака на Розалин Пенчев. Красимир Георгиев атакува в центъра за 6:4. Петър Шулиста се справи добре в атака и намали до 6:7. мощна атака на Бранимир Грозданов и атака в аут на Спас Байрев дадоха преднина от 3 точки на шампионите – 9:6. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Розалин Пенчев атакува успешно и Нефтохимик дръпна с 11:7. Мощна атака и два поредни аса на Спас Байрев приближиха старозагорци само на точка от съперника си при 11:12. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. След него капитанът Руси Желев изравни до 12:12. Нов ас на Спас Байрев и Берое поведе с 13:12. Атака на Спас Байрев и Берое дръпна с 14:12. С ас №4 от началото на срещата Спас Байрев даде преднина на старозагорци от 15:12. Алекса Паломац атакува в центъра за 16:13. Иван Латунов сгреши в атака и Нефтохимик изравни резултата при 17:17. Ас на Бранимир Грозданов изведе шампионите напред с 19:18. Нов ас на Бранимир Грозданов – 20:18. Розалин Пенчев атакува за 23:22, но след това би сервис в мрежата – 23:23. Единична блокада на Любослав Телкийски и старозагорци стигнаха до геймбол при 24:23. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Блокада на Красимир Георгиев възстанови равенството при 24:24. Мощна атака на Спас Байрев по правата от зона 2 и геймбол №2 за гостите при 25:24. Бранимир Грозданов атакува в аут и Берое спечели първата част с 26:24.

Атака на Руси Желев даде преднина на Берое в началото на втората част с 3:2. Мощна атака на Спас Байрев и 4:2. Бранимир Грозданов атакува в аут и гостите поведоха с 6:3. Георги Петров замени Бранимир Грозданов в състава на домакините. Петер Шулиста атакува успешно за 7:3. Мощна така на Руси Желев даде аванс от 4 точки на Берое при 8:4. Мартин Стоев взе прекъсване за шампионите. Ас на Любослав Телкийски и 9:4. Денис Чавдаров атакува успешно и после направи блокада – 6:9. Атака на Иван Латунов и грешки на Светослав Станков и Розалин Пенчев дадоха аванс от 6 точки на старозагорци при 12:6. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Иван Латунов атакува успешно в центъра за 13:7. Ас на Спас Байрев – 15:8. Последва успешна атака в следващото разиграване на Руси Желев – 16:8. Последваха 4 поредни точки за шампионите, от които две блокади на Георги Петров – 12:16. Николай Захариев замени Алекса Паломац в състава на гостите. Атака на Руси Желев и блокада на Петер Шулиста дадоха аванс от 6 точки на Берое при 18:12. Блокада на Любослав Телкийски спря атака на Георги Петров и старозагорци дръпнаха са 21:14. Петер Шулиста атакува успешно за 22:14. Нова атака на Спас Байрев – 23:16. Бранимир Грозданов би сервис в мрежата и гостите стигнаха до геймбол при 24:17. Берое спечели втората част с 25:17 след единична блокада на Иван Латунов.

Шампионите от Нефтохимик поведоха с 5:1 в началото на третата част след атака на Иван Раич. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Нова атака на Иван Раич – 7:2. Успешна атака на Розалин Пенчев даде аванс от 6 точки на бургазлии при 8:2. Красимир Георгиев атакува в центъра и Нефтохимик поведе с 12:6. Иван Раич сгреши сервис, а Георги Петров атакува в аут – 13:9. Мартин Стоев взе прекъсване за домакините. Блокаут на Спас Байрев – 12:15. Категорична атака на Розалин Пенчев – 17:12. Руси Жжелев намали разликата до 4 точки при 14:18. Отлична игра в защита на Петър Каракашев даде възможност на Спас Байрев да запише точка след технична атака 15:19. Ас на Иван Раич и 21:15 за Нефтохимик. Ас на Руси Желев – 18:23. Нова успешна атака на Руси Желев – 19:23. Спас Байрев атакува в мрежата и Нефтохимик спечели третата част с 25:20.

Петер Шулиста изведе Борое напред в четвъртата част с 2:1. Единична блокада на Спас Байрев – 3:2. Берое поведе с 4:2, а при това разиграване центърът на Нефтохимик Денис Чавдаров падна на земята и се наложи да напусне играта на един крак. Стеван Симич го замени в състава на Нефтохимик. Спас Байрев атакува мощно за 5:3. Руси Желев атакува в аут и равенство при 5:5. нова успешна атака на Спас Байрев и Берое поведе отново с 6:5. Блокаут на Руси Желев – 7:6. Иван Раич атакува успешно и изведе домакините напред с 9:8. Розалин Пенчев с нова мощна атака – 10:8. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Стеван Симич атакува в центъра за 12:10. Спас Байрев намери пролука в блокадата на шампионите – 11:12. Блокада на Стеван Симич и 13:11 за Нефтохимик. възпитаниците на Мирослав Живков изравниха резултата при 13:13. Руси Желев атакува по диагонала от зона 4 за 14:14. Бургазлии дръпнаха с 2 точки при 16:14. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Тройна блокада изведе Нефтохимик с 4 точки напред – 19:15. Спас Байрев атакува в мрежата и бургазлии поведоха с 21:15. Иван Раич изведе шампионите до геймбол при 24:17. Стеван Симич атакува за 25:18.

Волейболистите на Берое поведоха с 3:2 в началото на тайбрека след атака на Спас Байрев. Иван Раич атакува трудна топка от зона 2 за 4:3 за Нефтохимик. Успешна атака на Спас Байрен и нова равенство – 5:5. Успешни атака на Розалин Пенчев и грешка в атака на Спас Байрев дадоха преднина на шампионите със 7:5. Спас Байрев атакува в аут и шампионите дръпнаха с 8:5 преди двата отбора да разменят игралните полета. Блокаут на Иван Латунов – 6:8. Блокада спря атака на Руси Желев – 10:6. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Технична атака на Розалин Пенчев изведе шампионите на 3 точки от успеха – 12:8. Красимир Георгиев атакува в центъра за 13:9. Руси Желев би сервис в аут и домакините стигнаха до мачбол – 14:10. Единична блокада на Георги Петров донесе успеха на шампиона Нефтохимик в тайбрека с 15:10 и в мача с 3:2 гейма.