0
neftohimik nesebar
-
-

С резултатна победа приключиха контролните срещи от лятната подготовка на Нефтохимик. В последната проверка „шейховете“ се наложиха над Несебър със 7:1.

Пълна доминация на бургаския тим, но и поредица от нереализирани атаки белязаха първата част на двубоя. Това даде възможност на Несебър да поведе в резултата в 28-ма минута. Единственото попадение за несебърлии бе дело на Симеон Баев, от пряк свободен удар. Живко Петков изравни в 33-та минута от дузпа, а няколко минути по-късно Димитър Костадинов бе точен за 2:1. Преди почивката отново Живко Петков отбеляза. Той засече центриране на Иван Цачев, с което увеличи преднината на Нефтохимик на 3:1.

На полувремето наставникът на „шейховете“ Диян Петков направи пет смени, а в 60-та минута замени още четирима играчи. През втората част надмощието на бургаския отбор продължи да бъде осезаемо и доведе до още четири попадения. В началните минути от подновяването на играта Деян Христов бе точен за 4:1, а десет минути по-късно Боримир Карамфилов отбеляза за 5:1. Шестият гол за Нефтохимик бе дело Кристиян Парашкевов, а крайното 7:1 отбеляза Петър Генчев.

Нефтохимик: Здравков (46 Андонов) , Ташолов (60 Чахов), Тенев (46 Молдованов), Костов (60 Генчев) , Али (50 Милков) , Радев , Цонков (46 Филипов), Цачев (60 Парашкевов), Апостолов (60 Димов), Костадинов (60 Георгиев), Петков (46 Христов)