Нефтохимик отнесе и Добруджа

0

Нефтохимик постигна пореднапобеда в контролите от предсезонната си подготовка. На стадиона в Каблешково, „шейховете“ се наложиха над Добруджа с категоричното 4:1.

Гостите поведоха в 17-ата минута с гол на Кристиян Пешков. Нефтохимик обаче успя да отговори светкавично и 6 по-късно изравни. Николай Костов центрира от фаул, а Атанас Ташолов засече за 1:1.

През втората част „зелените“ имаха пълно превъзходство, изразило се в три безответни попадения. След час игра Живко Петков изведе за първи път в мача Нефтохимик напред в резултата – 2:1. В края на срещата пък Димитър Костадинов реализира две попадения (85 и 90-а минута), за да оформи крайното 4:1.

По различни причини, участие в срещата не взеха трима от Нефтохимик – Павел Здравков, Емануил Манев и Иван Колев.