Неделев разсипа Витоша за 21 минути! „Жълто-черна“ класика с човек по-малко (ВИДЕО)

0
botev plovdiv vitosha
-
-

Ботев (Пловдив) затвърди възходящата си форма. „Канарчетата“ се наложиха с категоричното 3:0 при домакинството си на Витоша. В герой за тима на Николай Киров се превърна Тодор Неделев, който вкара и трите попадения, само в рамките на 21 минути през първото полувреме. Пловдивчани трябваше да играят с човек по-малко от 41-ата минута, когато Димитър Пиргов получи директен червен картон.

Домакините можеше да поведат в 14-ата минута. Кристиан Димитров изведе Стивън Петков сам срещу вратаря. Нападателят обаче стреля покрай вратата.

10 минути по-късно, обаче „жълто-черните“ откриха резултата. Пробив на Афонсо отляво завърши с центриране към непокрития в наказателното поле Тодор Неделев, който изключително прецизно прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 31-ата минута Неделев вкара второто си попадение. Капитанът получи на дъгата пред наказателното поле, откъдето мощен удар намери долния десен ъгъл за 2:0.

В 41-ата минута Ботев остана с 10 души. Димитър Пиргов получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу стража Наско Милев.

Въпреки това, в последната минута на полувремето Тодор Неделев оформи своя хеттрик и класиката в резултата. Той се разписа с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Втората част започна с две чудесни възможности за Витоша. Първо, след изпълнение на корнер, топката стигна до Гочев и той отправи удар отблизо, но Кайзер успя да избие.

Само 120 секунди след това, Минев не успя да изчисти добре, топката попадна у Вълчанов, но неговият изстрел отново бе отразен от Кайзер.

В 74-ата минута Стивън Петков засече с глава центриране отляво, но Ивайло Лазаров изчисти от самата голлиния.

В 84-ата минута Афонсо центрира чудесно към непокрития в наказателното поле Филипов, чийто удар с глава обаче премина покрай вратата.