0
hebar otbor
Снимка: facebook.com/fchebarofficial
-

Хебър приема днес от 17:30 часа последния в класирането Пирин. Интересното е, че на „Георги Бенковски“ се срещат тимовете, които сърбаха попарата на Левски на „Герена“ в предишните си шампионатни двубои – пазарджиклии загубиха с 0:1 в добавеното време, а орлетата паднаха с 0:2 в отложен мач, като инкасираха късни
попадения.

През пролетта днешните противници бяха „братя по оръжие“. Със зъби и нокти те се бореха за мястото си в Първа лига. И в крайна сметка оцеляха, при това без да минат бараж. След това обаче клубовете хванаха различни асансьори. Хебър надгради сериозно, а работата на Любослав Пенев вече дава резултат. Наред с това в клуба не спират да инвестират в база и играчи. Затова и никак не е изненадващ възходът на пазарджиклии, които през тази кампания ще стоят далеч от битката за спасението. Те обаче наредиха две загуби и днес ще опитат да прекъснат негативната серия.

Благоевградчани изглеждат като „братчетата на Гаврош“. Отборът, съставен от Христо Янев, бе поразбит, треньорът си тръгна, пари няма… И логично орлетата вместо нагоре полетяха стремглаво надолу – твърдо са последни в класирането. От мачове като този те трябва да крадат точки, но досега не са доказали, че могат да го правят. Тимът на Иво Тренчев е като безопасна игла в атаката. В последните 7 двубоя – 6 загуби и 1 равенство, зелено-белите не са поразявали противниковата врата. Те имат един-единствен гол на сметката си, паднал в първия кръг. В 22-ата минута при 1:2 от Берое се разписа Данийл Кондраков. Оттогава – насам, 698 минути – 11 часа и 38 минути, не стигнаха за ново попадение. В елита има състави с далеч по-пропускливи защити от тази на Пирин. Но без да вкарват, благоевградчани няма как да се надяват на оцеляване.

Днес на защитата на орлетата най-много проблеми ще създава таранът Георги Николов. Той стана първият играч, реализирал хеттрик за Хебър в елита – при 3:4 от Локо Пд. Добрите му игри го отведоха в младежкия национален отбор, за който вкара дебютно попадение в гостуването на Естония (1:1).