Монтана тресна Ботев (Пд) и май подписа уволнението на Феро (ВИДЕО)

0
-
-

Монтана победи Ботев (Пловдив) в мач от VI кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Никола Спасов се наложиха с 3:1. По информация на KotaSport.com, след поредната издънка на пловдивчани, наставникът на тима Ферарио Спасов ще бъде уволнен.

Двубоят тръгна чудесно за „канарчетата“, които поведоха още в 8-ата минута. След центриране на Тодор Неделев от корнер, Атанас Илиев засече с глава за 0:1.

В 18-ата минута Минков стреля към далечния ъгъл, Станислав Работов отклони топката, която обаче срещна напречната греда и излезе в ъглов удар.

В 26-ата минута Монтана изравни. Билал Бари нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел в близкия ъгъл матира Аргилашки за 1:1.

120 секунди по-късно Монтана осъществи пълен обрат. След центриране в наказателното поле на Минков, защитата на гостите не се ориентир добре и Стефан Цонков засече с глава за 2:1.

Изнервен от случващото се на терена, наставникът на Ботев Ферарио Спасов направи две смени още в 34-ата минута. В игра се появиха Станислав Шопов и Антонио Вутов на мястото на Станислав Работов и Мишел Еспиноза.

В 82-ата минута  Монтана сложи точка на спора. С хубав удар пред вратарското поле, Тони Тасев прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 3:1.

В последната минута на редовното време Антонио Вутов си изкара безсмислен втори жълт и съответно червен картон.