Монтана с първи успех като гост в Адриатическата лига

0
Montana jeni
-
-

Отборът на Монтана разгроми със 79:62 над словенския Триглав (Кран) в среща от VIIIкръг на турнира на Адриатическата лига. Победата бе четвърта за българския шампион от началото на сезона и първа далеч от крепостта наречена зала „Младост”.

Въпреки изморителното пътуване възпитаничките на треньора Стефан Михайлов нито за миг не оставиха съмнение, че са по-класният тим. Монтанчанки започнаха ударно мача и на се оттеглиха на почивката с аванс от 18 точки – 43:25. В третата част преднината им достигна 25 точка разлика, а в последната четвърт намалиха темпото и позволиха на домакините да направят загубата си по-почетна. Американката Тейлър Манюъл бе най-резултатна за Монтана с 27 т. Капитанката на гостите Димана Макариева завърши мача с 12 т. и 8 борби, 11 точки и 8 борби добави Радостина Димитрова. За Триглав Ребека Абрамович се отличи с 18 точки. Във временното класиране монтанският тим е втори с 11 точки, след лидера Берое с 12 т. и пред третия Цървена звезда с 12 т.

Триглав (Кран) – Монтана 62:79 (13:24, 12:19, 15:21, 22:15)

Триглав: Ребека Абрамович 18, Аня Шполяр 4, Лейла Омербашич 9, Ева Преводник 10, Ана Шарич (Мая Якобчич 9, Гала Крамжар 7, Теодора Сарич 5, Уршка Жиберт).

Монтана: Виктория Стойчева 8, Цветомира Шаренкапова 3, Тейлър Манюъл 27, Димана макариева 12, Христина Иванова 9 (Радостина Димитрова 11, Олга Дубровина 6, Мария Желязкова 3, Дебора Филипова, Преслава Колева). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Бранко Галич, Франко Грацин, Марко Мустапич.

Зала: „Шпортна дворана планина”-100 зрители.