Монтана с класика срещу Героя

0
MonSGe

Отборът на Монтана записа класическа победа с 3:0 над третодивизионния Сливнишки герой впървата си контролна среща играна на стадион „Огоста” и четвърта от началото на лятната предсезонна подготовка. Заради жегата и през двете полувремена играта на два пъти бе спирана, за да може футболистите от двата отбора да дръпнат глътка въздух и пият вода.MonSGe1MonSGe1n

Домакините упражниха натиск още от самото начало и в 10-та мин. Димитър Маймунков изби от голлинията удар на Наско Илиев. Логичното в мача се случи и монтанци откриха резултата след половин час игра. Димитър Илиев комбинира със Сергей Георгиев, който намери в пеналта непокрит Атанас Илиев и централният нападател на домакините с десния крак не остави никакъв шанс наМартин Минев. Една минута по-късно Илиев засече центриране от дясно на Даниел Георгиев, но този път вратарят на гостите се намеси авторитетно и спаси. В 45-та мин. бърза атака на Монтана завърши с втори гол. Този път в неговата основа бе Тони Тасев, който майсторски изведе в коридор Сергей Георгиев, последва центриране по земя към Атанас Илиев, който продължи топката към далечната греда, където чакаше Димитър Георгиев и за опитен футболист като него не бе проблем да отбележи.

На почивката старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов направи почти пълна смяна, като не замени единствено централния защитник Стефан Цонков и централния нападател Атанас Илиев. Домакините продължиха да контролират играта и в 62-та мин. Семен Шептецкий се озова в изгодна позиция, но стреля в аут. В 78-та мин. обаче руският полузащитник сложи топката на главата на Илиев и той направи резултата класически. До края монтанци изпуснаха още няколко възможност да отбележат, а гостите така и не успяха да стигнат пред голова ситуация пред вратата на Ивайло Василев.