Монтана с чиста победа над Дея в Бургас

0
-
-

Волейболистите на Монтана победиха без проблеми като домакини новака Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:14) в среща от 5-ия кръг на Суперлигата, който се игра тази вечер в зала „Младост“.

Така монтанчани записаха 3-а победа, като с 2 загуби и 8 точки се изкачиха на 5-о място във временното класиране. Със същия актив е и Левски, но „сините“ са 6-и заради по-лошо геймово съотношение Тимът на Дея е на последното 12-о място с едва 1 победа, 4 загуби и само 2 спечелени точки. В следващия 6-и кръг Монтана са гости именно на Левски, а бургазлии ще са гости на Добруджа 07 (Добрич). Мачовете са в петък (23 ноември) от 18,30 часа и в събота (24 ноември) от 18,00 часа.

Монтана диктуваше играта изцяло в мача, като бе затруднен единствено във втория гейм, когато допусна изравняване при 18:18, но бързо отново влезе в ритъм.

Най-полезен за Монтана бе украинският диагонал Виталий Бондар с 22 точки (1 блок, 2 аса и 58% ефективност в атака) за победата. За гостите от Дея най-резултатен бе Георги Петров с 21 точки.