Монтана отнесе 10 от Крумовград, изпусна и дузпа (ВИДЕО)

0
-
-

Монтана победи Крумовград в мач от XVI кръг на Втора лига. На стадион „Огоста“ възпитаниците на Ферарио Спасов се наложиха с 4:1. По този начин те събраха актив от 25 точки, които им отреждат 7-о място във временното класиране. Селекцията на Вили Вуцов пък е позиция по-нагоре с 27 точки, като пропусна да се изкачи на втората позиция.

Крумовград започна ударно, като поведоха след по-малко от 120 секунди игра. Красимир Илиев центрира на границата на вратарското поле, където Джунейт Яшар засече с глава за 0:1.

Монтана отговори светкавично, като само в рамките на 2 минути осъществи пълен обрат. В 7-ата минута Мартин Сандов центрира към Борислав Дамянов, който от 10-ина метра с глава не остави възможност за реакция на Макенджиев за 1:1.

В 9-ата минута Борислав Дамянов намери в наказателното поле Фудил Идрис. Последният с много прецизен шут от движение намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

В 43-ата минута Крумовград остана с човек по-малко, а Монтана пропусна да си подпечата победата. Макенджиев увисна при центриране в наказателното поле. Ничев, в опита си да изчисти с глава, нацели напречната греда на собствената си врата. Петков Ганев първи стигна до топката и я насочи към вратата, но Джеферсон изби с ръка. За провинението си футболистът на гостите получи директен червен картон, а домакините получиха дузпа. Изстрелът на Димитър Буров от бялата точка бе насочен в долния десен ъгъл на вратата. Благой Макенджиев обаче успя да избие.

В 70-ата минута Монтана си гарантира трите точки. Тони Иванов проби отдясно и даде отличен пас към точката за изпълнение на дузпа. Борислав Дамянов пък засече неспасяемо от движение за 3:1.

10 минути по-късно домакините стигнаха и до четвърто попадение. Мехди Уамри намери Борислав Дамянов, който от с плътен шут от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:1.