0
MONTANA PIRIN U17
-
-

Монтана победи с 2:1 Пирин Благоевград в среща от 20-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят бе пренасрочен, заради лошите метеорологични условия през почивните дни.
MONTANA U17
През първата част в мача нямаше попадения и всичко по-интересно се случи след паузата. В 46-та мин. Денис Димитров се възползва от лошо върната топка на защитник на Пирин и изведе напред Монтана за 1:0. С глава Христо Якимов засече центриране от фаул и гостите изравниха в 67-та минута. Пет минути преди края след центриране от корнер централният защитник Георги Замфиров опъна мрежата на малките орлета и донесе така важната победа за Монтана с 2:1. Домакините събраха 17 точки и се изкачиха на 12-то място. Пирин с 9 точки остана в зоната на изпадащите.
PIRIN U17

Сред зрителите на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” бе целият спортно-технически щаб на мъжете на Монтана. Победата изгледаха президентът Румен Панайотов, старши треньорът Ферарио Спасов и спортният директор доцент Михаил Мадански.