Монтана би Локо София с два гола в последните 3 минути

0
-
-

Отборът на Монтана спечели с 2:0 гостуването си на Локомотив (София) в контролна среща играна на стадиона в столичния квартал „Надежда“. И двата гола бяха отбелязани в последните минути на проверката, вкараха ги влезлите като резерви Йордан Йорданов и Димитър Законов. Час преди мача над стадиона се изля проливен дъжд, придружен с градушка, който направи терена тежък за игра.

През първото полувреме на два пъти вратарят на монтанци Благой Макенджиев се намеси авторитетно. В 11-та мин. той изби в корнер силен шут на Светослав Диков, а в 39-та мин. не позволи на доскорошния си съотборник Николай Цветков-Демона да го накажес опасен удар по земя. Малко след това Михаел Орачев стреля покрай вратата.

След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, а теренът поизсъхна и мачът стана по-интересен. В 71-та мин. Росен Кръстев се пребори за една висока топка в пеналта, тя попадна у Владимир Айтов, който би силно, но право в ръцете на Цветомир Витков. Домакините отговориха с силен шут на Красимир Милошев в 82-та мин. преминал над вратата. Малко след това Григор Долапчиев нахлу в наказателното поле, но Марио Кирев го блокира, а след това и защитата се справи с опасността. Секунди по-късно отново Долапчиев стреля опасно, но покрай лявата греда в аут.

Монтана поведе в 87-та мин. Тогава Сергей Георгиев центрира от фаул, стражът на Локомотив изпусна топката, тя попадна у Йордан Йорданов и той я изпрати в мрежата. Две минути по-късно Айтов хвърли далечен пас на ляво към Димитър Законов, който преодоля защитник на домакините и с диагонален шут оформи крайния резултат.