Билал се отпуши и донесе победа на Левски над Героя(ВИДЕО)

0

Левски победи с Сливнишки герой в контролна среща на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ в контролна среща.Предишната проверка на „сините“ бе срещу Локомотив София на 28-ми март и завърши при резултат 0:1. Билал Бари вкара дебютните си голове за „сините“.

Те бяха водени от помощник-треньора Живко Миланов в отсъствието на Славиша Стоянович, който е заразен с коронавирус. В последните дни положителни проби за COVID-19 дадоха Симеон Славчев, Мартин Петков, Насиру Мохамед, а със съмнения бе и Здравко Димитров.

В 7-та минута Левски поведе в резултата с гол на Билал Бари. Той се разписа след добре развита атака, започнала от Илия Юруков.

В 12-ата минута Илия Юруков отново проби и върна към Даске ,но вратарят Димитър Симеонов спаси ударът му.

В 17-ата минута Драган Михайлович свали добре една топка към Билал Бари,но ударът на нападателя обаче премина встрани от вратата.

След половин час игра щут на Марио Петков от гостите принуди Звонимир Микулич да боксира в ъглов удар. В следващата минута Патрик-Габриел Галчев вкара гол,който не бе зачетен заради положение на засада.

В 43-ата минута Билал Бари вкара втория си гол в мача след много добро центриране на Мартин Райнов.

Левски продължи с натиска си и през второто полувреме, въпреки че Живко Миланов включи в игра доста юноши на клуба. В игра се появи и Андриан Краев. До чисти голови положения обаче пред двете врати не се стигаше толкова често, колкото през първото полувреме.
В 79-ата минута появилият се в игра Николай Михайлов трябваше да се намесва при далечен шут на Кристиан Миланов. Вратарят на Левски обаче внимаваше и парира удара.

В 85-ата минута Найденов отмъкна топката в близост до наказателното поле на гостите. Последва подаване в наказателното поле, където Краев стреля от движение. Стражът на Сливнишки герой Стоян Деспотов обаче успя да блокира удара с крак.