Младенов: 100-процентови дузпи! Вкараха ни един гол от един удар

1
Снимка: cska.bg
-
-

Старши треньорът на ЦСКА-София – Стойчо Младенов – сподели мнението си за загубата с 0:1 от Заря Луганск.

„Нямам обяснение за загубата. Едно подценяване на ситуация при изпълнение на тъч. Перфектно първо полувреме. Десета от секундата не ни стигаше да финализираме, но това е футболът. 100% ефективност на противника – един удар, един гол. До голяма степен сами сме си виновни. Започнахме колебливо второто полувреме, необичайно за нас. Започнахме отново да играем това, което играхме през първото, когато получихме гол. Това беше крайно недостатъчно.

Видяхме съдийски отсъждания, които категорично бихме оспорили. Особено когато защитник пипна токата с ръка. Последен в защитата. Не търся оправдание. Просто на пейката сме разочаровани от съдийското решение, но аз не съм човекът, който трябва да коментира съдията. Имахме още две ситуации за дузпа, 100-процентови. Незнайно защо не бяха отсъдени.

Мислим за следващия мач, този е история. Шансовете изключително много намаляха. Ще се борим докрай. Ние сме ЦСКА, във всеки мач излизаме за победа. От този момент започваме да мислим за вътрешния шампионат, раздаваме се на много фронтове.

Нямам обяснение защо дадохме инициативата на Заря в началото на второто полувреме.

Реалността я знаем. Ще обсъдим и във всички мачове ще взимаме най-правилните решения. Мъчим се да втълпим на състезателите, че ние трябва да сме водещият отбор. Трябва да сме в половината на противника“, коментира Младенов.