0
-
-

Миньор ще зимува еднолично на върха в Югозападната трета лига след класически успех над Балкан (Ботевград). Перничани имат точка аванс пред Септември (Симитли) и шест пред третия Вихрен (Сандански).
„Чуковете“ решиха последния мач в юбилейната 2019 година само за 18 минути. Капитът Томислав Павлов се разписа на два пъти.
В 8-та минута полузащитникът реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кристиян Слишков, а 10 минути по-късно се възползва от отлична асистенция отново на Слишков и прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.
До края на мача домакините диктуваха събитията на терена, създадоха и пропуснаха куп положения.
Малко преди края Стивън Милчев оформи крайното 3:0 с красив гол. Младокът получи топката на границата на наказателното поле и със силен шут я прати в горния ляв ъгъл.
Непосредствено след мача наставникът Юрий Васев пусна възпитаниците си в заслужена ваканция. Миньор ще поднови занимания в средата на месец януари.