Добруджа няма спирка,завърши сезона с 13 от 13!(ВИДЕО)

0
-
-

За първи път в своята история „Добруджа“ ще зимува с пълен точкова актив. Отборът от Добрич спечели и 13-ия си шампионатен мач тази есен. В среща от последния за годината кръг в Североизточна трета лига „Добруджа“ спечели срещу „Септември“ в Тервел с 3:1. Победата в Тервел бе и подарък от футболистите към помощник-треньора Радослав Боянов, който имаше рожден ден.

Областното дерби започна с натиск на гостите и още в 4 минута Кристиян Петков откри резултата за домакините. Постепенно „Септември“ изравни играта и в 27 мин. Сонер Хюсеин отправи опасен удар, който бе избит с крак от вратаря на „Добруджа“ Иван Василев. В третата добавена минута на първото полувреме от дузпа Танер Надир изравни резултата. Веднага след подновяването на играта жълто-зелените се настаниха трайно пред вратата на тервелчани и положенията следваха едно след друго. В 49 минута бе отменен гол на юношата Пламен Шестаков,а след 5 минути Кристиян Петков нацели страничната греда . След разбъркването топката попадна в Иво Вихренов и той със силен удар изведе Добруджа отново напред в резултата. Точка на спора сложи Кристиан Пешков в 71-та минута.

Така Добруджа постигна 13 победи от 13 мача за първенство тази есен и ще зимува като убедителен лидер в Североизточна трета лига.