Снимка: cska.bg
-
-

Паузата за националните отбори приключи, а сега за ЦСКА-София предстои много тежък септемврийски маратон. „Тема Спорт“ представи кратък обзор на представянето на играчите на ЦСКА-София за националните им отбори и времето, което са прекарали на терена. Не са разглеждани изявите на Християн Петров, който по време на паузата бе преотстъпен на Литекс.

Георги ЙОМОВ -121 минути. Крилото започна като титуляр в двете световни квалификации на лъвовете срещу Италия (1:1) и Литва (1:0). Във Флоренция обаче не се представи на познатото от началото на кампанията добро ниво и бе заменен още на почивката. Срещу литовците пък смяната му дойде четвърт час преди края, като отново не впечатли с изявите си. Бе освободен преди контролата с Грузия и се присъедини към тренировките на армейците в Панчарево.

Иван ТУРИЦОВ – 90 минути. Десният бек взе участие само в мача с Литва, като записа пълни 90 минути и помогна за постигането на първа официална победа за националния ни отбор от почти 2 години. По подобие на Йомов бе освободен след тази среща.

Калоян КРЪСТЕВ – 40 минути. Новото попълнение на ЦСКА-София се появи като резерва във всеки от трите мача на лъвовете. Най-добре се включи срещу Италия. Тогава получи и най-много минути на терена – 22.

Асен ДОНЧЕВ – 32 минути. Защитникът се появи като резерва в 58-ата минута при срамната загуба на младежкия национален отбор от Уелс с 0:4. Дончев влезе в игра при 0:3, но не успя да промени нищо на терена.

Брадли МАЗИКУ – 180 минути. Единственият чужденец с повиквателна в ЦСКА-София изигра два пълни мача за своя Конго в световните квалификации срещу Намибия (1:1) и Сенегал (1:3). Закъсня с прибирането си в България и пропусна двубоя на армейците със Славия.