Марица срещу германки в Шампионската лига

Allianz 01
Allianz MTV Stuttgart (GER) vs. CSM Volei Alba Blaj (ROU)
-
-

Германският Алианц МТФ (Щутгарт) попадна в Група А на Шампионската лига, в която ще се състезават още българският волейболен шампион Марица (Пловдив), френският първенец Безие (Безие) и шампионът на Турция, Европа и света ВакъфБанк (Истанбул).
Алианц се класира за груповата фаза на най-престижния клубен евротурнир след като изненадващо преодоля сребърния медалист от миналия сезон – румънския Волей Алба (Блаж), в третия кръг. В първия мач в Сибиу домакините от Алба, сред които и доскорошната разпределителка на Марица Лора Китипова и още една българска националка – Мария Каракашева, победиха гостенките си от Германия с 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 28:26), като американският диагонал на Алианц Кристъл Ривърс бе най-резултатна в срещата с 18 точки. В домакинския си мач снощи обаче волейболистките от Щутгарт бяха повече от категорични и разгромиха тима от Блаж с 3:0 (25:19, 25:17, 25:11) и 15:7 в златния гейм, за да се класират напред в надпреварата. Алианц показа смазваща игра на блокада, като отбеляза цели 18 точки на този елемент в четирите гейма. Други две американки бяха основните „виновници“ за това. Центърът Пейдж Тап наниза девет точкови блокади за общо 18 точки, които я направиха топреализатор на вечерта. Разпределителката Мадисън Баг добави шест точки от блокада. За да стигне до сблъсъка с Алба, Алианц започна в Шампионската лига от втория кръг, в който победи холандския Слийдрехт Спорт (Слидрехт) два пъти с по 3:0.