Марица се върна към победите, превзе Смолян

0
-
-

Марица победи с 3:1 като гост Родопа Смолян в мач от 7 кръг на Трета лига – Югоизточна група, игран в неделя, на стадион “Септември” в Смолян.
Въпреки по-добрата игра на Марица първата част завърши без голове. За това помогна гредата, която спаси домакините след удар на Димитър Мичков. След почивката гостите вдигнаха оборотите. В 60-та минута Джунейт Узунов проби отляво и пусна отличен пас към Даниел Спасов, който засече чудесно и откри резултата. Три минути по-късно Джунейт Узунов бе съборен, а Тодор Тимонов вкара отсъдената дузпа за 0:2. Десет минути преди края на срещата Мартин Анастасов от воле прати топката за трети път в мрежата на домакините. Малко след това домакините стигнаха до почетно попадение след корнер. Така, след успеха в Смолян, “Марица” се върна на победния път и с актив от 16 точки заема 3-та позиция във временното класиране. Водач е “Созопол” с 19, пред “Загорец” с 18, но новозагорци са с мач по-малко.