Марица превзе Смолян и e новият лидер на Югоизток!

0
-
-

Марица“ е новият лидер във временното класиране в Трета лига – Югоизточна група. „Жълто-сините“ заслужено победиха с 2:3 „Родопа“ в Смолян и се изкачиха на първото място, след грешна стъпка на „Черноморец“ насред Бургас. Възпитаниците на треньора Николай Димитров показаха характер и мъжество, въпреки кадровите проблеми и в крайна сметка се поаздравиха с успех.

Двубоят на стадион „Септември“ в Смолян беше интересен, но коректен. Пловдивчани владееха повече топката и надиграха своя съперник. Домакините опитваха с пасове зад гърба на защитата и с центрирания да изненадат отбраната на „Марица“.
Срещата започна добре за домакините, които успяха да поведат в 10-та минута чрез Михаел Кисьов. Той се възползва от пас зад гърба на отбраната и стрела от ждроб неспасяемо в сголбката на вратата, откривайки резултата с много красив гол. В 29-та минута вратарят Илия Николов възстанови равенството, след като изпълни точно дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле след центриране на Даниел Спасов. При този резултат завърши първата част.
Втората част започна отлично за пловдивчани. Даниел Спасов в 48-та минута реализира красив гол и така маричани направиха обрат. С топовен шут от границата на наказателното поле Спасов простреля вратаря на домакините за 1:2. Олджай Алиев в 78-та минута даде спокойствие на своя тим, вкарвайки за 1:3. Димитър Аврамов изпълни свободен удар, а Алиев овладя и реализира. Само две минути по-късно домакините върнаха едно попадение. Теодор Стефанов изпълни свободен удар, но топката се отби в стената и се върна при футболиста на „Родопа“, който стреля отново. Последва рикошет и топката влетя във вратата на маричани. До края на срещата „жълто-сините“ имаха още 2-3 добри ситуации пред себе си. Най-чистото се откри пред Олджай Алиев, който се откъсна сам срещу Стелиан Ангелов, но стражът се намеси и предотврати нов гол. Домакините се опитаха с центрирания да създадат опасност пред Илия Николов, но не успяха. В края на срещата принудително бе заменен Николай Парнаров, който получи контузия.

Така „Марица“ стигна до ценен успех над добър съперник на негостоприемния терен в Смолян. Досегашният лидер „Черноморец“ успя да стигне до домакинско равенство 1:1 срещу „Борислав“ (Първомай), след като губеше с 0:1 и така маричани се изкачиха на първото място. Това е напълно заслужено с оглед на представянето през пролетта. А днес „Марица“ записа 18-ти пореден мач без загуба. Във временното класиране „Марица“ има 59 точки, „Загорец“ е с 58, а трети е „Черноморец“ с 57.
В сряда предстои изиграването на отложените срещи от 22 кръг. На „Марица“ предстои ново тежко гостуване – на тимът на „Извор“ (Горски извор).

Черноморец не успя срещу Борислав у дома(ВИДЕО+СНИМКИ)