Мъри ще спира черна серия на Левски срещу Белия

0
-
-

Станимир Стоилов внесе много оптимизъм и нови надежди сред „сините“ фенове, които ще трябва да затвърждава и предстоящия мач срещу ЦСКА 1948. В него той ще направи втори опит да постигне първа победа в официален мач след завръщането си на „Герена“.

Друго нещо, което Стоилов ще трябва да спира, добрата серия на треньора на съперника, в която той е влязъл при гостуванията си на „Георги Аспарухов“, пише „Мач Телеграф“. Николай Киров може да стане първият треньор в историята, който побеждава два пъти Левски в неговия дом с два различни отбора в рамките на един сезон. Припомняме, че Белия вече спечели веднъж като гост на „сините“, докато водеше Арда. Това стана с 2:0, а опонент в онзи двубой му беше Живко Миланов. Освен това Белия преследва трета поредна победа за себе си на „Герена“, след като и през миналия сезон начело на Арда спечели с 2:1. Тогава „сините“ тъкмо изравниха за 1:1 в 89-ата минута чрез Паулиньо, а докато се радваха в ответната атака Арда нанесе нокаутиращ удар чрез Коконов за крайното 1:2.

До този момент двама треньори са побеждавали Левски в три поредни свои гостувания на „Георги Аспарухов“. Миодраг Йешич направи това със Славия през 2003-а (2:1), а след това и с Литекс през 2008-а (1:0) и 2014-а (2:1). Стойчо Стоев пък е печелил три пъти последователно с Лудогорец – два поредни през сезон 2013/14 (2:0 и 3:2) и веднъж през 2018/19 с 2:0. Той има един успех и с Миньор Пк с 1:0 през пролетта на 2012-а. Този двубой обаче не е част от серията, тъй като след него имаше друг резултат, който не беше победа, но пак може да се тълкува като успех за Стоев – нулево равенство с Монтана през пролетта на 2013-а.

Остава да видим дали Белия ще се нареди до изброените, или Станимир Стоилов няма да позволи това.