Марек взе дербито ,отново е лидер на Югозапад

0
-
-

Отборът на Марек Дупница се изкачи на първото място в Югозападната трета лига, след като успя да се наложи с класическото 3:0 над ФК Кюстендил в дербито от 20-ия кръг .

10 от Черноморец не успяха да пречупят Загорец в дербито за върха на Югоизток (ВИДЕО+СНИМКИ)

Срещата бе директен сблъсък между първия и втория в групата. И трите попадения паднаха след центрирания, а Милен Иванов в 20-ата минута, Димитър Илиев в 41-ата и Евтени Тунтев в 85-ата бяха точни за дупничани. Последните двама бяха привлечени в Марек през зимната пауза.

Домакините удариха и две греди още до осмата минута на мача. Гостите от Кюстендил също имаха своите шансове. Те също удариха две греди, а гол на Александър Александров -Аци бе отменен заради засада.

С тази своя победа Марек се изкачва до първото място в класирането, с актив от 46 точки, колкото има вече и Вихрен Сандански. ФК Кюстендил и Беласица са с по 44.