Марек спря Миньор в Перник(ВИДЕО)

0

Миньор Перник и Марек Дупница завършиха 1:1 в мач от петия кръг на Втора лига.Въпреки че домакините са водачи във временно класиране, дупничани бяха тези, които нанесоха първия удар в мача, когато Димитър Атанасов откри в 51-ата минута. Това принуди „чуковете“ да изнесат още напред играта, което отвори двубоя и предложи множество положения пред двете врати. В крайна сметка перничани изравниха в 84-ата минута чрез Методи Костов.

В 5-ата минута Милен Иванов обстрелва вратата от пряк свободен удар с левия крак, но право в стената.8 минути по-късно Християн Казаков отправи изключително силен шут, но топката мина над напречната греда.
В 24-ата минута Илиев центрира от десния фланг, а Димитър Атанасов бе отлично позициониран за изстрел с глава, но той се озова в ръцете на Георгиев.Емил Ценов получи възможност да изпълни пряк свободен удар в 40-ата минута, ала той профуча над очертанията.В 48-ата минута Калоян Йосифов засече с глава подаване от дясното крило, но над вратата.

Гостите от Дупница се възползваха по най-добрия начин от едно от малкото си положения до момента и в 51-ата минута Филип Ангелов се освободи отдясно в наказателното поле, видя на далечната греда Димитър Атанасов, който необезпокояван от непосредствена близост намери близкия ъгъл на Георгиев за 0:1.Едва 120 секунди след това Близнаков можеше да удвои аванса на Марек с далечен изстрел, но неуспешно.

Божидар Васев пробва късмета си от пряк свободен удар с левия крак в 60-ата минута, но изпълнението му бе крайно неточно и високо. Отново Валев се оказа на стрелкова позиция в 64-ата минута, когато завъртя фирмено топката към десния ъгъл на Младенов, но мерникът му изневери.Миньор оцеля в 69-ата минута, когато Димитър Панталеев се озова сам срещу Георгиев, който обаче излезе напред и на два пъти не позволи на съперника си да отправи удар. Впоследствие Атанасов овладя и потърси целта, но неточно.

В 74-ата минута Християн Казаков принуди Пламен Младенов геройски да плонжира, за да спаси преднината на отбора си.
Димитър Атанасов се откубна от Aнтон Славчев в 77-ата минута, когато спринтира по левия фланг и стреля с десния крак, но Алекс Георгиев блокира. В 80-ата минута Ангелов залъга съперник и нанесе изстрел с левия крак фронтално срещу вратата, ала за пореден път Георгиев се оказа последна преграда.В 84-ата минута Ивайло Димитров се измъкна от засадата, напредна по лявото крило, след което стигна до аутлинията, откъдето продължи пътя на топката към Методи Костов, който от 2 метра опъна по неспасяем начин мрежата за 1:1.

Шефът на Добруджа: Нефтохимик е истинска загадка