Марек писа 6-ца на дубъла на Славия

0
marek levski

Марек си свърши работата побеждавайки с 6:0 дубъла на Славия в последния кръг от редовния сезон на Югозападната Трета лига, Група 1. Така дупничани ще са на върха в класирането на общата десетица с комфортна преднина от точки.

Още в първата минута на мача с „белите“ Марек можеше да открие, но това стана в 3-ата, когато Даниел Гогов се разписа за 1:0. Домакините продължиха с надмощието си и в 31-ата минута като по чудо не отбелязаха втори гол. Тогава Николай Ганчев направи двоен непростим пропуск. След още два добри шанса дойде 40-ата минута. Митко Илиев пусна тънък пас към Ганчев и този път нападателят не сгреши – 2:0.

И през второта част младите надежди на Славия продължиха с детинските си грешки. Божилов прехвърли стража на софиянци за 3:0 в 49-ата минута. Илиев удари гредата в 66-ата минута, а в 71-ата Александър Близнаков покачи на 4:0. 5 минути по-късно 5:0 направи Боян Стойнев, който се разписа с глава след корнер. Крайното 6:0 оформи влезлият като резерва Росен Йорданов в 82-ата минута на срещата.

Следващата седмица Марек започва битката в челната десетица. В първата си среща от втората фаза дупничани приемат на „Бончук“ петия от Група 2 – Септември (Симитли).