Левски би Ботев (Вр) за „60 години Герена“, вече е четвърти (ВИДЕО)

0
velton
-
-

Левски победи Ботев (Вр) в мач от XXIII кръг на efbet Лига. На стадион „Георги Аспарухов“, който вчера отбеляза 60 години от първия изигран двубой на него, „сините“ се наложиха с 2:0. По този начин те постигнаха втори пореден успех, след като в предния кръг се наложиха със същия резултат при визитата си на Хебър. Така воденият от Станимир Стоилов тим събра 38 точки и се изкачи на четвърто място, заедно с Локо (Пд), който обаче има мач по-малко.

Левски получи право да изпълни корнер след по-малко от 60 секунди игра. Ивелин Попов засече с глава центрирането на Филип Кръстев, топката се отклони в ръката на Жан Да Силва, след което Костов улови сигурно. Главният съдия подмина ситуацията, но бе привикан от ВАР до монитора. След това Драгомир Драганов промени решението си и отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Андриан Краев обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 14-ата минута Ивелин Попов стреля от над 20 метра. Антонио Георгиев подложи главата на пътя на топката и тя профуча над напречната греда, излизайки в корнер.

Скоро след това и Филип Кръстев нанесе удар от сериозна дистанция. Този път Чавдар Ивайлов успя с крак да отклони и топката да премине встрани от вратата.

В 20-ата минута Ивелин Попов изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле. Костов обаче успя да докосне топката, което се оказа достатъчно тя да профучи на сантиметри над напречната греда.

240 секунди по-късно Левски все пак поведе. Краев намери на границата на наказателното поле Уелтън, който направи няколко крачки и от 12-13 метра с изключително прецизен удар по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Само 3 минути по-късно Уелтън повтори упражнението. Този път ударът му бе насочен към горния ляв ъгъл, но топката премина малко над напречната греда.

След половин час игра „сините“ сгрешиха при изнасянето. Мирослав Маринов пресече подаване и стреля от над 20 метра. Пламен Андреев обаче плонжира и спаси.

В 40-ата минута Левски удвои аванса си. Рикардиньо изведе отлично отдясно Жереми Петрис. Защитникът нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала направи 2:0.

В 53-ата минута Роналдо стреля от малък ъгъл. Красимир Костов бе заел добра позиция и изби в корнер.

120 секунди по-късно Левски направи фрапиращ пропуск. Петко Ганев загуби не успя да подаде на свой съотборник. Уелтън отне топката и излезе сам срещу вратаря. Опитът му да прехвърли Костов обаче не сполучи. В случая бразилецът можеше да комбинира с непокрития вдясно от него Рикардиньо, но взе грешно решение.

В 67-ата минута Цунами центрира отляво. Ивелин Попов засече пред вратарското поле с глава. Костов обаче с поредна отлична намеса изби от голлинията.

Последва и пропуск на Роналдо. Бразилецът получи от Ивелин Попов на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му по диагонала обаче бе отразен с крак от Костов.

В 84-ата минута удар на Красимир Тодоров от дъгата пред наказателното поле мина над вратата, пазена от Пламен Андреев.