Марек изпусна победата в Доброславци

0
-
-

Марек завърши наравно 1:1 като гост на Надежда (Доброславци) в среща от Югозападната Трета лига. Дупничани имаха превъзходство през целия мач, но не успяха да спечелят.

След нулево първо полувреме Марек стигна до гол в 60-ата минута чрез Милен Иванов, който закачи топката с глава след отиграване на Христо Каймакански. На изключително лошия терен гостите създадоха още 2-3 голови положения, които не съумяха да реализират. По-твърдата игра на домакините даде резултат минута преди да изтече редовното време. Тогава бе отсъден фаул за Надежда до тъчлинията, а последвалото центиране от пряк свободния удар завърши с удар с глава на Никола Борисов във вратата на Марек за 1:1. Дупничани нямаха време да реагират и загубиха две ценни точки .

Марек остава на второ място в класирането с актив от 43 точки. Лидер вече е ФК Кюстендил, който има една точка повече. В следващия кръг в Дупница гостуват именно кюстендилци в директен сблъсък за челната позиция.