Марек изпусна 2 гола преднина срещу дубъла на Септември

0
-
-

Марек направи равен 2:2 срещу дублиращия тим на Септември (Сф) в протоколен отложен мач от Югозападната Трета лига. Двубоят се игра на терена в село Герман и реално бе без значение за класирането.

Срещата започна с гол от съблекалнята, след като съвсем в началото Божилов се разписа отблизо за 0:1. В 16-ата минута Милен Иванов покачи на 0:2 след неубедителна изява на вратаря на Септември Ивайло Илиев. Домакините съумяха да върнат едно попадение още до почивката. В 40-ата минута след далечен удар стражът на Марек Костадинов изпусна топката и Петров я довкара за 1:2.

Дупничани започнаха доста отпуснато второто полувреме и това бе използвано от младия състав на Септември. В 60-ата минута Маринов с глава изненада Костадинов и изравни за 2:2. След няколко разменени опасни атаки се стигна до 86-ата минута, когато Марек остана с 10 души. Директен червен картон бе вдигнат на Боян Стойнев, който препъна откъсващ се състезател на противника. Въпреки това дупнишкият тим бе този, който бе изключително близо до победата. В добавеното време бе отсъдена дузпа за Марек за интервенция срещу резервата Джордж Николов. Изпълнението на капитана Близнаков обаче бе отразено от вратаря Илиев и равенството се запази до края.

В следващия кръг Марек приема Левски-Раковски на 4 декември, неделя, от 14.00 часа.