0
Снимка: beroe.bg
-
-

ЦСКА 1948 поледи Берое с 2 на 0 и се класира за четвъртфиналите от Турнира за Купата на България. Срещата се игра на стадиона в Стара Загора.

Радослав Кирилов създаде първата опасност в мача в 3-ата минута. Той проби отляво в наказателното поле на Берое, след което стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Иван Караджов.

ЦСКА 1948 вкара гол в 5-ата минута, но след намесата на ВАР попадението в крайна сметка не бе зачетено заради засада. Георги Русев центрира от фал в наказателното поле на Берое, където Елитон отклони топката за Ивайло Чочев, който отблизо не пропусна да я прати в опразнената врата. Първоначално Драгомир Драганов посочи центъра, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада на Елитон при подаването към него от страна на Георги Русев.

Божидар Пенчев отправи силен удар от разстояние в 8-ата минута, но  Даниел Наумов се намеси и спаси.

Стилиян Николов допусна груба грешка в 16-ата минута. Той се подхлъзна и подари топката на Радослав Кирилов, който напредна, навлезе в наказателното поле на Берое и се опита да комбинира с Евгений Сердюк, но Тома Фонтен направи решаващ шпагат и пресече подаването. След това топката се върна в Кирилов, който шутира, но Стилиян Николов успя да блокира удара му.

Две минути по-късно Георги Русев получи хубав извеждащ пас зад гърба на отбраната на Берое, след което напредна, навлезе в наказателното поле на домакините, но вместо да стреля, реши да подава към Сердюк, а Фонтен отново се намеси решаващо и с шпагат пресече паса към украинския нападател.

ЦСАК 1948 продължи да доминира и в 19-ата минута Парвиз Умарбаев подаде към Ангел Бастунов, който стреля, но Иван Караджов успя да спаси.

Георги Русев центрира от корнер в наказателното поле на Берое в 24-ата минута, където Елитон стреля с глава, но право в ръцете на Иван Караджов.

Серкан Юсеин отправи удар от разстояние в 35-ата минута, но право в ръцете на Даниел Наумов.

Пет минути по-късно Рука центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където топката стигна до Серкан Юсеин, който имаше не лоша възможност, но ударът му попадна право в ръцете на Даниел Наумов. В 41-ата минута Берое разви бърза атака, Спас Георгиев получи добър диагонален пас, след което веднага се опита да намери Калоян Кръстев в наказателното поле на ЦСКА 1948, но Елитон успя да изпревари нападателя на Берое и да изчисти топката в корнер.

Берое организира бърза контраатака в добавеното време на първата част. Абубакар Тунгара стреля, но ударът му бе блокиран. След това топката попадна в Божидар Пенчев, който бе сам под ъгъл срещу Даниел Наумов и стреля, но ударът му в последния момент бе блокиран от Симеон Петров, който се хвърли на шпагат.

В 51-ата минута Божидар Пенчев отне топката от Елитон и подаде на Калоян Кръстев, който комбинира със Симеон Мечев, а той стреля от разстояние, но Даниел Наумов плонжира и спаси.

ЦСКА 1948 поведе с 1:0 в 53-ата минута. Джонатан Перейра центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Русев отклони топката за Евгений Сердюк, който бе оставен непокрит и отблизо вкара топката във вратата на Иван Караджов.

Четири минути по-късно Джонатан Перейра отново центрира в наказателното поле на Берое, където потърси Сердюк. Украинският нападател не успя да засече топката, но изрита Иван Караджов. След това вратарят на Берое трябваше да получава близо 3 минути медицинска помощ.

Митко Митков финтира Ангел Лясков в 65-ата минута, след което сложи топката на главата на Калоян Кръстев, който стреля, но право в ръцете на Даниел Наумов.

В 76-та минута армейците удариха две греди. Първо Охене тресна левия страничен стълб, а след това и Алекс Колев стреля мощно е удари другата гредата.

Червените продължиха да доминират и заслужено отстраниха домакините. В третата минута на добавеното време Алекс Колев оформи крайното 2 на 0, след като беше изведен отлично срещу Иван Карджов.