Лудогорец удари Левски със съдийско рамо! „Сините“ фенове нахлуха да линчуват Моци (ВИДЕО)

0
levski ludogorets stanislav kostov

Лудогорец победи Левски в дербито на III кръг на шампионския плейоф в Първа лига. „Орлите“ се наложиха с 2:0 на Националния стадион „Васил Левски“, не и без помощта на главния арбитър Ивайло Стоянов. Още в 15-ата минута, при резултат 0:0, Клаудиу Кешеру трябваше да получи директен червен картон. При 1:0 за разградчани пък не бе отсъдена дузпа в полза на Левски.

Освен всичко това, мачът бе прекъснат след второто попадение на „зелените“. Моци бе точен от дузпа, след което отиде да дразни феновете на Левски от Сектор Б, радвайки се пред тях. Те не му останаха длъжни и нахлуха на пистата, в търсене на саморазправа. Един от Сектор А пък се качи на тунела, но плексигласът подаде и той пропадна.

След успеха Лудогорец отново дръпна с 3 точки пред втория ЦСКА-София и вече на цели 9 пред Левски.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия през седмицата администратор на Локомотив (София) Николай Янкулов.

В 11-ата минута опасна атака на Лудогорец бе спряна с несъществуваща засада на Клаудиу Кешеру.

След четвърт час игра пък бе спестен директен червен картон за голмайстора на „орлите“. Той и Горанов влязоха в единоборство, защитникът изчисти топката, след което Кешеру го ритна в главата.

В следващите 2 минути Левски на два пъти можеше да поведе. Първо Юруков отне топката от Горалски в центъра и подаде на Костов. Последният напредна и стреля, но над гредата. След това голмайсторът на „сините“ нахлу в наказателното поле и от отлична позиция стреля, но с по-слабия си ляв крак, като не затрудни Ренан.

В 25-ата минута Моци засече с глава центриране от фаул, но топката срещна напречната греда, а добавката на Кешеру бе избита от Тиам. Повторенията пък показаха, че Козмин Моци се намира в засада при центрирането към него, която обаче не бе маркирана.

240 секунди по-късно Марселиньо можеше да открие, след като взе топката между Михайлов и Тиам, но не успя да улучи вратата. В тази ситуация пък бразилецът изблъска в гръб Тиам, но бе отсъдено нарушение.

В 37-ата минута Лудогорец поведе. Вандерсон изведе страхотно Марселиньо зад защитата. Бразилецът пусна покрай Михайлов към Кешеру, който на празна врата нямаше как да сгреши и прати топката в мрежата за 0:1.

В 54-ата минута Горалски стреля по диагонала, но Михайлов спаси.

В 58-ата минута Попа отне топката от Горанов, след като видимо го изблъска с ръце в гърдите. Фаул обаче не бе отсъден и атаката стигна до Вандерсон, който от близко не намери очертанията на вратата.

В 69-ата минута Станислав Костов проби отдясно и почти от аутлинията върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Иван Горанов стигна до топката, но бе спънат отзад от Вандерсон. Въпреки отличната си позиция и видимост, съдията Ивайло Стоянов не посочи бялата точка.

В 72-ата минута Паулиньо засече от въздуха центриране отдясно, но право в Ренан.

В ответната атака Вандерсон бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай дясната греда. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, каквато не бе отсъдена.

В 80-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Швиерчок бе изведен сам срещу вратаря, но застигнат от Горанов и фаулиран в наказателното поле. За провинението си защитникът бе изгонен, а Козмин Моци реализира отсъдената дузпа за 0:2. След това обаче румънецът отиде пред Сектор Б и разпери ръце, за да подразни „сините“ фенове. Те от своя страна нахлуха масово на пистата, искайки да го линчуват. След известно прекъсване на мача и намеса на полицията, страстите се охладиха, а привържениците си заеха местата. Козмин Моци пък получи за постъпката си втори жълт картон и съответно червен, след което бе изкаран с полицейски кордон от стадиона. Така двата тима доиграха мача с по 10 души.