0
D3nk1SgW4AAeabF
-
-

Григор Димитров се наложи със 7:5, 6:4 над Матео Беретини в началото на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло.

Бойкотиращият България тенисист се класира за втория кръг след драматична и доста странна победа над Матео Беретини със 7:5, 6:4.

Двубоят продължи почти два часа, а всеки от двата му сета започна с пробив за италианеца.

След това обаче Гришо постигаше бързи обрати и триумфира след пробиви в края.

Димитров стартира с две двойни грешки на сервис и взе първия си гейм чак в третата част за 1:2, ала веднага след това върна пробива и, макар да тръгна отново с двойна грешка, успя да затвърди за 3:2.

При 6:5 в своя полза той успя да пробие Беретини и спечели първия сет със 7:5.

На старта на втората част Гришо пак загуби подаването си, но и реагира светкавично, за да изравни – 1:1.

При 5:4 за Димитров, италианецът допусна пробив и родният тенисист спечели първия си мач на клей през сезона, а и дебютен такъв срещу италианския си опонент.

Следващият съперник на Григор ще бъде победителят от двойката Ян-Ленард Щруф и Денис Шаповалов.