Лудогорец удари Черно море с двойна помощ от ВАР, отказа „моряците“ от Европа и прегърна 11-ата (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Лудогорец победи Черно море в мач от плейофната фаза на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ домакините се наложиха с 1:0. За домакините предстои награждаване с 11-ата поредна титла на България. Загубата пък означава край на надеждите на „моряците“ за участие в евротурнирите.

Двубоят бе последен за легендата на „орлите“ Вандерсон. Бразилецът с български паспорт от следващия сезон вече няма да бъде част от шампионите.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Джоди Лукоки. Феновете на разградчани изпратиха с аплодисменти и скандирания „Джоди Лукоки“ бившия футболист на тима.

Първото полувреме премина абсолютно равностойно, без почти никакви положения и пред двете врати. В началото му Лудогорец получи право да изпълни фал на метър от границата на наказателното поле. Десподов обаче не бе прецизен и шутира в стената.

В 39-ата минута пък Сердюк нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Падт обаче успя да избие с крак.

Лудогорец поведе в 52-ата минута. След центриране от корнер, Сотириу засече с глава, но топката срещна напречната греда, а добавката също бе беше успешна. Ситуацията обаче бе разгледана обстойно с ВАР, тъй като топката се отклони в ръката на Сердюк. Лично главният съдия отиде до монитора, след което отсъди дузпа. От бялата точка кипърецът бе точен за 1:0. Любопитно е, че това и първият точен удар на разградчани в мача.

60 секунди по-късно Черно море изглеждаше, че е изравнил. Домакините сгрешиха при изнасянето. Мануел Шоу позволи на Пабло Гарсия да му отнеме, след което Евгений Сердюк с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл. И в този случай обаче се наложи на Георги Димитров да отиде до монитора, след което отмени попадението заради нарушение на Гарсия срещу Шоу при отнемането на топката.

В 83-ата минута Десподов центрира от корнер. Вердон засече с глава, но покрай дясната греда.

В даденото продължение удар на Сердюк от фал премина покрай лявата греда.