0
beroe ludogorec sisinio
-
-

Лудогорец си изкара отпадането от Шампионска лига на Берое. Шампионите пометоха отбора на Александър Томаш с 4:2, насред Стара Загора.

Лудогорец започна ударно мача и поведе още в 8-ата минута. Жоржиньо излъга Никита Баранов и прати топката в близкия ъгъл на Перниш за 0:1. Това бе първи гол със зеления екип за бившия футболист на ЦСКА-София.

В 13-ата минута Йосипович пропусна да изравни, като засече с глава центриране от корнер, но неточно.

Сисиньо бе на път да сгреши фатално, ала Бригидо не успя да се възползва, стреляйки в аут.

В 35-ата минута разградчани удвоиха аванса си. Битон прекара топката между краката на Александър Василев и подаде към Жоржиньо, който с втория си гол в мача направи 0:2.

В следващите минути Берое поиска две дузпи в рамките на 30 секунди, след като Василев падна след съприкосновение със Сисиньо. Бандаловски пък имаше претенции за игра с ръка на Жоржиньо.

Секунди преди края на полувремето, Берое намали изоставането си. Главният съдия Драгомир Драганов отсъди дузпа за фаул в наказателното поле на Недялков срещу Йосипович. Потърпевшият в ситуацията бе точен от бялата точка за 1:2.

Лудогорец подпечата победата победата си в рамките на 180 секунди. В 53-ата минута Недялков проби отляво и центрира към Клаудиу Кешеру, който с едно докосване се разписа за 1:3.

В 56-ата минута Недялков проби през центъра и намери Жоржиньо, който продаде на Кешеру, а той вкара за 1:4.

В последната минута на редовното време Берое стигна до второ попадение. Бригидо центрира в наказателното поле, където Йосипович засече неспасяемо с глава за крайното 2:4.