Лудогорец повали сръбски гранд в мач с 5 гола, но даде свидна жертва (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
ludogorets carvena zvezda
Снимка: facebook.com/crvenazvezdafk
-
-

Лудогорец постигна изключително престижна победа. Родният шампион се наложи с 3:2 над сръбския гранд Цървена звезда в третата си контрола в Турция.

След по-малко от 180 секунди игра Игор Тиаго получи топката в наказателното поле и стреля, но топката срещна гредата.

Лудогорец поведе в 9-ата минута. Удар на Доминик Янков се превърна в пас към Игор Тиаго, който вратарското поле не остави шанс на вратаря за 1:0.

В 20-ата минута и Якуб Пьотровски можеше да се разпише, но от чиста позиция стреля право във вратаря. Малко по-късно и Янков стреля точно, но Борян спаси.

Звезда отговори с удар с глава на Стефан Митрович, който обаче бе спасен от Серджио Падт.

В 34-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Бърнард Текпетей с мощен шут с левия крак опита да скъса мрежата за 2:0.

120 секунди по-късно резултатът придоби класическо измерение. Десподов намери Тиаго в наказателното поле, който реализира втория си гол в мача за 3:0.

Скоро след това Десподов можеше да реализира нов гол, но гредата спря национала след удар от въздуха.

Втората част започна неприятно за Лудогорец. Диниш Алмейда получи контузия в коляното и трябваше да бъде заменен принудително. Ситуацията с португалеца не изглеждаше добре и опасенията са за сериозна травма.

В 57-ата минута Матиас Тисера можеше да вкара нов гол, но ударът му сам срещу Борян бе спасен от канадеца. Малко по-късно и Франко Русо стреля точно, но пак вратарят спаси тима си.

Цървена звезда върна едно попадение четвърт час преди края. Осман Букари намери на границата на наказателното поле Ирко Иванич, който с шут по земята направи 3:1.

Скоро след това Матиас Тисера не успя да вкара четвърто попадение за Лудогорец от чиста позиция в наказателното поле. В ситуацията нападателят бе задържан от съперник, но главният съдия не отсъди дузпа.

В последната минута Алекс Виго от малък ъгъл успя да прати топката в мрежата за крайното 3:2. Любопитно е, че бранителят бе една от трансферните цели на родния шампион.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 24. Вердон, 61. Алмейда, 16. Фон Витри, 3. Недялков, 6. Пиотровски, 30. Нареси, 64. Янков, 37. Текпетей, 11. Десподов, 9. Тиаго

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 82. Борян, 76. Николич, 25. Еракович, 19. Милунович, 16. Азаров, 33. Михайлович, 8. Канга, 4. Иванич, 11. Букари, 80. Митрович, 72. Пешич