Лудогорец победи Малмьо, но не успя да се класира в Шампионска лига

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец спечели с 2:1 домакинството на Малмьо в мача реванш от плейофа на Шампионска лига, което се оказа недостатъчно за българския шампион, след като той загуби първата среща с 0:2 и по този начин отпадна от турнира. Лудогорец ще продължи участието си в групите на Лига Европа. Антон Недялков откри резултата още в 9-ата минута, но Бирманчевич изравни в 42-ата минута. Лудогорец си върна предимството в срещата, след като Пиерос Сотириу бе точен от дузпа в 60-ата минута. Силите на Лудогорец не стигнаха да вкара трети гол в мача.

Малмьо пропусна страхотна възможност да поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Антонио Мирко Чолак стреля по диагонала, но Кристиан Кахлина плонжира и изби.

Лудогорец поведе в резултата в 10-ата минута. След центриране на Кирил Десподов от ъглов удар в наказателното поле на Малмьо, Антон Недялков бе най-съобразителен и се възползва от грешка на Чолак, за да вкара топката във вратата на Йохан Далин.

Малмьо успя да вкара гол в 16-ата минута, но след разглеждането на ситуацията с ВАР попадението не бе зачетено. Андерс Кристиянсен беше изведен зад защитата на „орлите“ с дълго подаване. Той успя с петичка да отклони към Сьорен Рикс, който на свой ред матира Кахлина с технично изпълнение. Радостта на Малмьо трая няколко минути, тъй като голът не бе признат след дълго разглеждане на ситуацията с помощта на ВАР. Системата за видеоповторения сигнализира за тънка засада на капитана на шведите, точно преди подаването към Кристиянсен.

Каули Оливейра получи контузия в 28-ата минута и бе заменен две минути по-късно от Доминик Янков.

Вратарят на Малмьо Йохан Далин получи контузия и стана ясно, че не може да продължи участието си в мача, заради което бе сменен в 40-ата минута от Исмаел Диавара.

Малмьо успя да изравни резултата в 42-ата минута. Велко Бирманчевич стреля от пряк свободен удар, получи се рикошет в стената изградена от футболисти на Лудогорец, който заблуди Кристиан Кахлина. Хърватинът не успя да реагира по най-добрия начин и топката влетя във вратата му за 1:1.

Малмьо направи много сериозен пропуск в 55-ата минута, когато Андерс Кристиянсен бе изведен зад защитата на Лудогорец, след което стреля през защитник на домакините, но Кахлина успя да се намеси и да спаси.

След това играта бе спряна заради намесата на ВАР. Френският съдия Клеман Тюрпен бе извикан, за да се убеди, че нападателят на Малмьо Антонио Чолак игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в полза на Лудогорец. Пиерос Сотириу реализира наказателния удар, вкарвайки хладнокръвно топката във вратата на Диавара за 2:1 в 60-ата минута.

Бирманчевич отправи много коварен удар от разстояние в 64-ата минута, но Кахлина внимаваше и спаси.

В 73-тата минута Бирманчевич проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле. Топката премина под шпагата на Иго Пластун, но Кристиан Кахлина успя да реагира и спаси.

Умопомрачителни премии за Лудогорец при влизане в групите на ШЛ

До края на мача натискът на българския шампион бе хаотичен и не донесе така желания резултат. Играчите на Лудогорец така и не успяха да създадат нищо по-сериозно пред вратата на Исмаел Диавара. Малмьо добре се защитаваше и не позволи на Лудогорец да стигне до по-чисти положения.

Така Лудогорец ще продължи участието си в груповата фаза на Лига Европа, а жребият е в петък от 14 часа.